دکوراسیون داخلی منزل با بهترین خدمات و آخرین متد روز دنیا

طراحی داخلی لویزان به سبک مدرن

دکوراسیون داخلی منزل با بهترین خدمات و آخرین متد روز دنیا، هنر تزئین خانه مسکونی یا شغل های تجاری با در نظر گرفتن سلیقه و سبک شخصی مشتری است که شامل انتخاب طرح های رنگی ، متریال مبلمان ، آثار هنری و غیره می باشد.

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی هنر تزئین خانه مسکونی یا شغل های تجاری با در نظر گرفتن سلیقه و سبک شخصی مشتری است که شامل انتخاب طرح های رنگی ، متریال مبلمان ، آثار هنری و غیره می باشد. دکوراسیون داخلی به طور کلی بخش کوچکتری از صنعت طراحی داخلی است.

دکوراسیون داخلی عبارت است از دکوراسیون یک اتاق برای ایجاد ظاهری مناسب و دلنشین از نظر هنری و عملکردی است.بعد از اتمام طرح ها و بازسازی های لازم ، معمولاً یک واحد دکوراسیون ایجاد می شود تا ظاهری یکپارچه به اتاق ایجاد کند. دکوراتورها می توانند به مشتریان در انتخاب طرح های رنگی ، در انتخاب لوازم جانبی و انتخاب مبلمان برای مناطق داخلی یا خارجی کمک کنند.

تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی چیست؟

طراحی داخلی به معنای هنر وعلم افراد در ساخت فضاهای قابل استفاده در یک خانه است. طراح داخلی برنامه‌ریزی فضارا انجام می‌دهد و می تواند در طراحی و بازسازی فضای داخلی از طراحی پلان تا انتخاب تمام اشیا و لوازم به افراد کمک کند. طراح داخلی تنها برای بهبود ظاهر فضا را طراحی نمی کند، بلکه عملکرد فضا نیز برای آنها مهم است.

سبک های دکوراسیون داخلی 

با توجه به انواع مختلف سبک‌های دکوراسیون بهتر است منزل خود را به گونه‌ای که با روحیات شما مطابقت دارد، بچینید و سبک طراحی داخلی را طوری انتخاب کنید تا از حضور در منزل لذت بیشتری ببرید.

1. سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی

کلاسیک در لغت به معنای چیزی است که معمول و رایج بوده اما جدید نیست. دکوراسیون کلاسیک هم به همین موضوع اشاره دارد. در واقع دکوراسیون کلاسیک متضاد دکوراسیون مدرن می باشد و به زمان های گذشته اشاره دارد. استفاده از المان های پرزرق و برق و رنگ طلایی ومبلمان سبطنتی شاخص هایی هستند که در سبک کلاسیک مشاهده می شوند.

2. سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی به سبک مدرن، خطوط صاف و منظم، پالت رنگی ساده و موادی مانند استیل و شیشه استفاده می شود. در دکوراسیون مدرن حس سادگی را می تواند از تمام فضای خانه خصوصا مبلمان دریافت کرد. هدف از طراحی به سبک مدرن سادگی در عین زیبایی و خاص بودن است که طرفداران زیادی را به همراه دارد.

3. سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون داخلی

گاهی اوقات خیلی از ما نه سبک مدرن را برای دکوراسیون‌مان دوست داریم و نه سبک کلاسیک. به دنبال سبکی می گردیم که مابین این دو باشد، یعنی هم بتوانیم از عناصر طراحی مدرن بهره ببریم و هم عناصر کلاسیک. سبک نئوکلاسیک دقیقا همان سبکی است که به دنبالش می گردیم و می تواند نیاز ما را برطرف نماید.

4. سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

این سبک یک سبک روستایی است که در آن برای طراحی دکوراسیون داخلی از متریال های طبیعی مانند سنگ و چوب و ترکیب شان با یکدیگر استفاده می شود. به عبارتی دیگر به دکوراسیونی که در آن از فاکتورهای سنتی و متریال های طبیعی استفاده شود، سبک روستیک می گویند.

طراحی داخلی مدرن تی وی روم ویلا فشم
طراحی داخلی تی وی روم

مصالح پرکاربرد در سبک روستیک

در این سبک از تمام المان ها و عناصر طبیعی استفاده می شود. اما در این بین چوب و سنگ پر کاربردترین متریال ها محسوب می شوند. به طور مثال از چوب برای پوشش کف ساختمان و کف پوش استفاده می شود و همچنین از الوارهای چوبی برای طراحی قفسه ها یا میزها و صندلی های ساده قدیمی که با پارچه های طرح دار روکش شده اند استفاده می شود.

رنگ ها در سبک روستیک

رنگ ها در سبک روستیک معمولا رنگ های گرم هستند که از طبیعت الهام گرفته شده اند. به طور خاص رنگ های خانواده زرد و کرم که با سفید و خاکستری و رنگ خاکی ترکیب شده اند و حتی در سبک ایرانی از رنگ های فیروزه ای و لاجوردی نیز استفاده می شود. رنگ قهوه ایی معمولا یاد آور قدمت یک وسیله چوبی خواهد بود. رنگ چوب طبیعی بهترین انتخاب برای دکوراسیون روستیک می باشد.

دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه

دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه یکی از مهمترین نیازهای خانه‌های متوسط و کوچک است. برای ایجاد یک فضای راحت، صمیمی و زیبا، نیاز به تخصصی بودن در زمینه دکوراسیون داخلی ندارید؛ با ایده‌های ساده و کم هزینه می‌توانید خانه خود را به سبکی جذاب و زیبا تزئین کنید.

یکی از ایده‌های خلاقانه و جالب، استفاده از رنگ‌های طبیعی و ساده است. با استفاده از رنگ‌های سفید، قهوه‌ای، خاکستری و بیشترین استفاده از چوب، می‌توانید یک دکوراسیون داخلی ساده و شیک ایجاد کنید.

استفاده از سبد‌های چوبی و نگهدارنده‌های خودکار برای مرتب‌سازی وسایل کوچک و پراستفاده، راهی عالی برای نظم بخشیدن به فضا و ایجاد یک دکوراسیون ساده و کارآمد است.

همچنین می‌توانید با استفاده از نورپردازی مناسب، ایجاد حس روشنایی و انرژی در فضا داشته باشید. استفاده از لامپ‌های LED کم مصرف و روشنایی طبیعی، از جمله ایده‌های خوب برای دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه است.

همچنین می‌توانید با استفاده از پارچه‌های طبیعی مانند پنبه و کتان، رویاهای خود از دکوراسیون داخلی ساده و شیک را به واقعیت تبدیل کنید. استفاده از رومیزی و کمد های ساده و صنعتی، نشان دهنده یک دکوراسیون داخلی مینیمالیستی و جذاب است.

در کل، دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه می‌تواند با ایده‌های خلاقانه و استفاده از تکنیک‌های ساده، فضایی نشاط‌آور و دلنشین را برای شما ایجاد کند.

وظایف یا وظایف اصلی طراحان داخلی 

طراحان داخلی به روش های مختلف روی پروژه های ساخت وساز یا بازسازی کار می کنند.طراح داخلی با معماران و پیمانکاران همکاری دارد تا خواسته‌های کارفرما را برآورده کند، ممکن است که پروژه طراحی مربوط به فضای مختلف اعم از فضاهای مسکونی، اداری، تجاری، بیمارستانی، هتل و یا هر فضای داخلی دیگر باشد.

رنگ اتاق – چیدمان لوازم در فضاهای مختلف – تکمیل دیوار و کف – پنجره – انتخاب کابینت – طراحی حمام – انواع سرویس های بهداشتی و مبلمان – طراحی سبک های مختلف – به کار بردن آثار هنری ، اشیاء تزئینی مختلف از جمله وظایف اصلی طراحان داخلی است.

دکوراتورها چه کاری را انجام میدهند؟

دکوراتورها ایده های جدیدی را برای فضاهای داخلی درنظر میگیرند بدون اینکه نیاز باشد چیدمان فضا را به صورت کلی تغییر بدهند. به طور معمول درها ، پنجره ها ، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه های شما مانند فضاهای کاربردی دست نخورده هستند. مبلمان، نورپردازی ، تزئینات نرم مانند ، فرش و لوازم جانبی ، آثار هنری ، روکش و پرده باید در آن قرارداده شود. طراحان داخلی بدون بازسازی کامل ، می توانند اتاق شما را متحول و ارتقا می دهند.

طراحی داخلی مدرن جنت آباد بهرامی نژاد آشپزخانه
طراحی داخلی مدرن آشپزخانه و ناهارخوری

 

وضعیت دکوراسیون داخلی ، دیدگاه شخصی شما نسبت به آن و سلیقه ، زمان بندی و بودجه شما تعیین می کند که آیا به طراح داخلی نیاز دارید یا دکوراسیون داخلی.

طراحی داخلی یک پروژه بسیار طولانی تر است زیرا به بازسازی کامل فضا نیاز دارد. این یک عملیات شخصی است که از هر جنبه ، به ویژه خواسته های خاص شما ، و یک رویکرد داخلی دقیق تر استفاده می کند. فضای داخلی یک فرآیند نسبتاً کوتاهتر است .ممکن است دکوراسیون داخلی خود را در نظر بگیرید و پیشنهاد دهید که کف را نوسازی کند یا نورپردازی خود را تغییر دهید یا دیوارهای خود را رنگ آمیزی کنید. بنابراین سریعتر از طراحی داخلی انجام میشود.

نحوه کار یک طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی

در ابتدا ، باید اندازه کار را ارزیابی کنید تا در نظر بگیرید که آیا به طراح داخلی نیاز دارید یا خیر. اگر کاری که باید انجام شود پیچیده است و شامل هماهنگی بین بسیاری از بخشها می باشد، می توانید بهترین کار را با یک طراح داخلی انجام دهید. اگر فقط می خواهید فضای فعلی خود راتغییردهید یا فقط بخشی از آن را تغییر دهید ، می توانید به راحتی با یک دکوراتور داخلی آن را انجام دهید.

طراحی ها تا قرن 2020 به چه شکلی تعریف برچه اساسی تغییر داده شده اند

طراحی داخلی به عنوان هنر و علم ارتقاء داخل ساختمان تعریف شده است. هدف این است که برای افرادی که از این فضا استفاده می کنند ، محیطی سالم تر و زیبا تر به نظر برسد. در طول تاریخ به طرز چشمگیری متناسب با سبک آن دوره تغییر کرده است.

اوایل قرن نوزدهم بود که ارزش واقعی برای طراحی داخلی به رسمیت شناخته شد و این حرفه زمانی محبوبیت یافت که جنبش های مدرنیستی و آرت نوو آن زمان را فرا گرفت. زمانی که طراحی داخلی مختص طبقات بالا و کاخ های سلطنتی بود ، گذشت. در عوض ، امکانات نوآورانه و غنی کننده طراحی داخلی در دسترس عموم قرار گرفت. داشتن خانه های زیبا که دارای زیورآلات ، بافت ها و الگوهای اضافی است ، برای نشان دادن تجمل وثروت افراد بود.

در اواخر قرن بیستم ، زمان اسباب کشی و تزئینات سنگین ، بزرگ و بیش از حد به پایان رسیده بود ، و عملکرد فضا در طراحی داخلی حائز اهمیت بود. با پیشرفت های تکنولوژی درلوازم خانگی، افزودن ماشین لباسشویی، تلویزیون و اجاق گاز چالشی جدید را برای طراحان داخلی در سطح جهان به وجود آورد. در حالی که پروژه های گذشته زیبایی ظاهری در طراحی اولویت داشت.

چالش جدید برای طراحان با پیشرفت تکنولوژی در قرن 2020

پیشرفت تکنولوژی در لوازم منزل آزادی جدیدی را برای طراحان داخلی ایجاد کرد. قرن بیستم باعث ایجاد بسیاری از سبک های نوآورانه شد. طراحان داخلی در این دوره احساس کردند تولید انبوه وسایل منزل فضاها را ملایم، خسته کننده و بدون هیچ گونه ویژگی، متمایزکرده است به این ترتیب بیش از هر زمان دیگر مردم به دنبال طراحان داخلی بودند تا با اشیاء خارجی که در سفرهای خود به خارج از کشور یافت می شد، کاشی های آینه دار، اشکال هندسی گوناگون و غیره، زرق و برق را به خانه خود بیاورند.

 

طراحی داخلی مدرن جنت آباد قادرمزی میز اتاق کار
طراحی داخلی اتاق کار به سبک مدرن

 

7 اصل طراحی داخلی که میتوانید برای تزئین خانه خود استفاده کنید

1. فضا

در حالی که همه هفت عنصر موجود در این لیست اجزای ضروری طراحی داخلی هستند فضا شاید مهمترین برای درست جلوه دادن باشد. به هر حال ، طراحی داخلی مربوط به طراحی فضاهای داخلی است. فضای خالی که به یک اتاق احساس باز ​​می دهد ، فضای منفی نامیده می شود.فضای پر از دکور ، مانند نیمکت نشیمن ، میز ناهار خوری و جزیره آشپزخانه ، فضای مثبت نامیده می شود.

مفهوم فضای باز و منفی در طراحی:

در یک خانه باز، دیوارها برداشته می شوند و باعث می شود ذهن شما احساس کند که فضا بزرگتر از آن چیزی است که تصور میکنیم. یک طراح داخلی علاوه بر اینکه به فضاهای مثبت و منفی در یک فضا فکر می کند، باید به فضای بالای مبلمان نیز فکر کند.ایجاد تعادل بین این دو شکل فضا اهمیت دارد.نه خیلی شلوغ، نه خیلی کم.

2. خطوط در فضا

یکی دیگر از عناصر مورد استفاده طراحان داخلی برای شکل دادن به درک ذهن ما از فضا، خط است. سه نوع اصلی خط وجود دارد . خط افقی-خط عمودی-خط پویا.به عنوان مثال، اگر می خواهید احساس خاکی، امن، دنج و پایداری داشته باشید، از خطوط افقی استفاده کنید. از طرف دیگرخطوط عمودی باعث می شود فضاها مرتفع و مطبوع به نظر برسند.

خطوط افقی در فضا

برای احساس آرامش بیشتر در یک فضا، از خطوط افقی استفاده کنید.باعث می شوند احساس گسترده تری در فضا داشته باشید. با این حال، اگر مقدار زیادی از این عنصر طراحی را دارید، فضای شما به سرعت کسل کننده می شود و فاقد جذابیت بصری است.

خطوط عمودی در فضا

این نوع خطوط چشم، ذهن و روح را به بالا سوق می دهند. در کلیساها و مساجد قدیمی بیشتر از خطوط عمودی استفاده می شود. فضاها با استفاده از این خطوط ، بلندتربه نظر می رسند و احساس ثبات و امنیت را ایجاد می کند. بهترین خطوط برای استفاده در سالن های غذاخوری و نشمین های رسمی و ورودی ها هستند. خطوط عمودی در کاشی های کف، پنجره ها و کابینت ها دیده می شوند. با این حال، اگر از خطوط عمودی بیش از حد استفاده شود ، می تواند باعث ایجاد محدودیت در افراد شود.

خطوط پویا در فضا

این خطوط نشان دهنده حرکت است. آنها فعال هستند و چشم های شما را تشویق می کنند که در جهت خط حرکت کرده یا به الگو توجه کنند.خطوط زیگزاگ ، زاویه دار و منحنی در این دسته قرار می گیرند، زیرا هریک حرکت تأثیر متفاوتی بر احساس یک فضا ایجاد می کنند. زیگزاگ و خطوط زاویه ای به فضا انرژی و زندگی می بخشد، در حالی که خطوط صاف و منحنی باعث نرمی، صافی و تعادل می شود.

3. فرم یا شکل در فضا

هر مجموعه ای از خطوط که شکل ایجاد می کند فرم نامیده می شود. خطوط افقی ، عمودی یا پویا، اشکال را به وجود می آورند. این اشکال می توانند هندسی (زاویه ای) یا طبیعی (منحنی) باشند. آنها همچنین می توانند باز یا بسته باشند. وقتی طراح داخلی شما به خوبی از سبک شما آگاهی دارد، می تواند فرم ها را با هم ترکیب کرده و به هر حسی که می خواهید در خانه شما برسد. چه خاکی، مدرن، گرم، خنک و یا هر چیزی که دوست دارید برسد.

طراحی داخلی هال،پذیرایی دایره‌ای شکل اصفهان
طراحی داخلی کلاسیک پذیرایی با فرم منحنی شکل

4. الگو در فضا

الگو مجموعه ای از خطوط و فرم ها است مانند اشکال. الگوها بخش خاصی از فضای داخلی شما را اعم از سقف، پله ها، یا دیوارها برجسته می کنند. شما می توانید این جلوه را با یک تصویر زمینه جسورانه یا قالب رنگی روی دیوار انجام دهید.شما می توانید آنها را در هر کجا از دانه های چوبی گرفته تا قاب عکس، پرده، بالش و موارد دیگر استفاده کنید.

5. نور در فضا

نور می تواند حال و هوای هر فضا را تنظیم کند.نور طبیعی می تواند نشان دهنده گرما و شادی باشد، در حالی که نور مصنوعی فلورسنت باعث سردی و سکون در فضا می شود.

درک دو نوع اصلی نورپردازی و چگونگی تأثیر آنها بر روحیه کلی یک فضا بسیار مهم است.

نورپردازی طبیعی در فضا

منابع نور طبیعی می توانند رنگ های زیبای فضای شما را به نمایش بگذارند یا مبلمان خاصی را که دوست دارید به نمایش بگذارید برجسته کنند. طراح داخلی می تواند پنجره ها و درها را کاملاً طوری قرار دهد تا مقدار مناسب نور طبیعی به هر فضای داخلی وارد شود. به علاوه، طراحان می توانند آن نور را از طریق پرده، سایه و غیره تغییردهند.

نورپردازی مصنوعی در فضا

وقتی نور طبیعی کافی نیست یا طراحان به دنبال برجسته کردن یک اثر هنری خاص یا ایجاد روحیه هستند، می توانید از نور مصنوعی استفاده کنید. عبارتند:

نورپردازی وظیفه:به شما کمک می کند تا وظایف خود را انجام دهید، یعنی روشنایی میز، روشنایی بالای آشپزخانه و موارد دیگر

نورپردازی لهجه: با نشان دادن نقطه کانونی در خانه، این شکل از نورپردازی می تواند شامل آثار هنری، مجسمه ها، لوسترها یا حتی معماری خانه شما باشد.

نورپردازی محیطی: به جای برجسته سازی یا کمک در انجام وظایف، روشنایی محیط باعث افزایش فضای کلی می شود.

6.رنگ در فضا

رنگ ها در طراحی داخلی حالات خاصی را در بر می گیرد، زیرا ذهن ما به گونه ای طراحی شده است که آنها را به شیوه ای خاص درک کند. وظیفه طراح داخلی این است که آنها را دستکاری کند تا احساس دلخواه شما را برای خانه شما ایجاد کند.

مهم این است که درک کنیم رنگ های مختلف احساسات متفاوتی را القا می کند. به عنوان مثال ، رنگ سبز نشان دهنده آرامش و صلح است، در حالی که قرمز شدید و نشان دهنده گرسنگی است و بنفش نشان دهنده حق امتیازاست. بنابراین، مهم است که از پالت رنگی که می خواهید در هر فضای خانه استفاده کنید آگاه باشید.

7.بافت در فضا

طراحان داخلی باید نحوه ظاهر و احساس بافت را در نظر بگیرند. دو نوع بافت وجود دارد. بافت بصری و بافت واقعی. طراحان می توانند هر دو را برای ایجاد جلوه مورد نظر تغییر دهند.

بافت واقعی

این یک احساس واقعی یک ماده است. به عنوان مثال ، ابریشم صاف به نظر می رسد ، در حالی که کتان می تواند ترد و خشن باشد. از طرف دیگر، چرم نیز صاف است اما کاملاً متفاوت از ابریشم به نظر می رسد.

بافت بصری

بافت بصری به گونه ای است که به نظر می رسد چیزی در چشم شما احساس می شود. به عنوان مثال، کاغذ دیواری سنگی دقیقاً با سنگ واقعی یکسان نیست، اما توهم سنگ را ایجاد می کندکه بیشتر روستایی و سنتی است تا مدرن.

طراحی داخلی با کیفیت بالا همیشه بر اساس ترکیبی از این 7 عامل خواهد بود. وقتی می دانید چگونه می توانید رنگ ها ، خطوط و فضا را متعادل کنید، آن وقت است که می توانید خانه خود را به چیزی تبدیل کنید که هرگز تصور نمی کردید.

شرکت دکوراسیون داخلی

شرکت خانه معماری عرشا با برند اختصاصی عرشا هوم، برگرفته از مهندسین مجرب عمران و معماری آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی داخلی و خارجی ساختمان و کلیه امور مربوط به ساخت و ساز آپارتمان و ویلا، بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. برای انجام این کار،کسانی را انتخاب کنید که تجربه عالی در این زمینه دارند و می‌دانند با توجه به خواسته‌های شما چگونه خانه‌تان را به جایی تبدیل کنند که همواره آرزویش را دارید.

تیم طراحی شرکت عرشا هوم، از طراحی تا اجرای پروژه همراه شما می باشد تا بتوانید بهترین تصمیم جهت تغییر دکوراسیون و انتخاب مبلمان ، متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

جهت مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
[wpforms id="7"]
Scroll to Top
Scroll to Top