ایده های نو و بکر در دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی دیوار تی وی به سبک مدرن لویزان

ایده های نو و بکر در دکوراسیون داخلی، امروزه برای طراحی دکوراسیون داخلی اغلب خانه های مدرن و شیک، از ایده های نو در دکوراسیون استفاده می شود و اگر تمایل دارید خانه ای با دکوراسیون شیک و مجلل داشته باشید بهتر است از انواع ایده های نو و خلاقانه استفاده کنید.

استفاده از ایده های خلاقانه و نو در طراحی منزل باعث می شود خانه شما دکوراسیونی شیک و بی نظیر داشته باشد. در ادامه این مطلب ایده های نو در دکوراسیون داخلی خانه ای زیبا و ویلایی را مشاهده خواهید کرد که امیدواریم این دکوراسیون مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

ایده های نو و بکر در دکوراسیون داخلی

هر سالی با ترندهایش شناخته می شود. دیزاین خانه بیشتر به سمت و سویی مدرن و مینیمال رفته است و این ترند همچنان تا حدود زیادی ادامه دارد. اما با گذشت هر سال، تعدادی از ترندهای قبلی کمرنگ شده است و آرام آرام از سبک دیزاین خانه های مدرن خارج می شوند.

دیزاین و دکوراسیون خانه های مدرن

2020 سالی بود که ما را در بیشتر روزهای سال داخل خانه نگه داشت و باعث شد طوری دکوراسیونمان را از اول بچینیم که فضای بهتری برای کار داشته باشیم. خیلی از ما قسمت های مختلف خانه را بازطراحی کردیم تا به دفاتر کار کوچک خانگی تبدیل شوند. از آن جایی که تمرکز بیشتر افراد بر داشتن خانه هایی کاربردی، امن و راحت بود، بسیاری از ترندهایی که پیش بینی می شد در سال گذشته دنیای دکوراسیون را تغییر بدهند اصلا دیده نشدند.

کانسپت فضاهای باز

این فضاها حس و حالی راحت می دهند و باعث می شوند هوا و انرژی در خانه جریان داشته باشد. اما در سال ۲۰۲۱ بیشتر جداسازی می بینیم. چه با دیوار و چه با ابزارهای دیگر. ماری کاترین و آماندا کوری، صاحبان شرکت مورای کوری دیزاین می گویند «سال گذشته، برای کار، بازی و استراحت در خانه ماندیم و همه فهمیدند که یک خانه به سختی می تواند بدون جداسازی فیزیکی، همه این نقش ها را ایفا کند. اگر محل کارتان همان محل استراحتتان است و آشپزی را هم همان جا انجام می دهید، به سختی می توانید از حال و هوای یکی به دیگری بروید.
با پرده، دیوایدر و غیره می توان فضاها را از هم جدا کرد. اگر اتاق های متعددی دارید، بهتر است فضای کارتان را مشخصا به داخل یکی از آن‌ها انتقال بدهید.

فضاهای استاندارد

در سال های اخیر، طراحی داخلی، استاندارد ویژه و همچنین نامحسوسی پیدا کرده است. از آن جایی که بیشتر ما وقت زیادی را در خانه می گذرانیم، بهتر است که المان های شخصی خودمان را به فضا اضافه کنیم تا خانه ما، منحصر به فرد باشد و با بقیه خانه ها تفاوت داشته باشد.

طراحی داخلی آشپزخانه و جزیره به سبک مدرن ویلا مازندران
طراحی داخلی آشپزخانه به سبک مدرن


رابرت مک کینلی طراح داخلی اعتقاد دارد که سادگی و قطعیت زندگی در سال ۲۰۲۰، یک جورهایی بی هویتی همراه خودش آورده است. به گفته او، این یک شکل بودن و عدم تعلق حاصل یک اتفاق جهانی و بزرگتر است اما امسال باید منتظر المان های محلی و شخصی در دیزاین خانه های مدرن باشیم. المان هایی که تنها می توان یک نسخه از آن ها را پیدا کرد. راه حل ساده این است که به جای ایجاد یک فضای اینستاگرامی، کاری کنیم که فضا بیشتر از همیشه شبیه به خودمان باشد.

لیانا تامپسون توسعه دهنده اکسسوری می گوید «در ۲۰۲۱، ترند هماهنگی، بیش از حد جای خودش را به جنس ها و رنگ هایی ترکیبی و متفاوت خواهد داد. آدم ها کم کم چیزهای جدیدی را وارد خانه می کنند. چیزهایی مثل سنگ یا چوب تیره رنگ و فضایشان را جوری که دلشان می خواهد دیزاین خواهند کرد. ما قدر خانه را بیشتر از هر وقت دیگری خواهیم دانست و از کلیشه های همیشگی دیزاین خانه های مدرن رها خواهیم شد.

مبلمان آینه دار

در زمان های قدیم، آینه چیزی بود که روی دیوار یا کنار میز قرار داشت. این روزها اما می توان آن را همه جا دید: روی میزهای عسلی، کار شده در صندلی های تکی، باکس های شیرینی خوری و… جوی ویلیامز طراح داخلی، اعتقاد دارد که این آینه کاریِ بی رویه در همه وسایل، امسال حذف خواهد شد. او می گوید «فکر می کنم که مشتری ها فضایی راحت تر و قابل زندگی تر می خواهند، چون در سال گذشته خیلی در خانه مانده اند. آینه ها شکستنی و حساس هستند و با این فضا در تضاد. متریال هایی مثل چوب خیزران و حصیر، امسال جای آینه را خواهند گرفت.

فضاهای رسمی

این روزها خانه، جایی بیشتر از محلی برای خواب شبانه است. خانه دیگر باشگاه ورزشی، فضای کار و بیشتر از این هاست. خانه ها در حال افزایش ظرفیت برای ایفای نقش های جدیدشان هستند و اتاق های تک کاربردی – مخصوصا نمونه های رسمی مثل اتاق پذیرایی یا غذاخوری، آرام آرام در دیزاین خانه های مدرن در حال تغییر هستند.

بیشتر بخوانید:

آماندا لانتز طراح داخلی می گوید «دوران مبلمان رسمی بدون استفاده به سر رسیده است. حال باید از تک تک مبل ها و صندلی های خانه استفاده کنیم. البته که اتاق نشیمن رسمی، تنها چیزی نیست که در حال حذف شدن از دیزاین خانه های مدرن است. اتاق را باید تا حد امکان استفاده کرد. بگذارید اتاق ها، نشانگر سبک زندگی شما باشند. آن ها را طوری طراحی کنید که نیازهای خانواده شما را برآورده کنند.

سیاه و سفید

سفید و سیاه سال هاست به عنوان رنگ هایی کم دردسر و همیشگی جای خودرا در دکوراسیون و به ویژه دیزاین خانه های مدرن باز کرده اند. با این وجود، طراحان پیش بینی می کنند که این دورنگ هیجان انگیز، محبوبیتش را در سال ۲۰۲۱ تا حدودی از دست می دهد، به ویژه در مورد قطعاتی که کاملا سیاه، سفید یا سیاه و سفید هستند.

ایزابل لد طراح داخلی می گوید: پارسال همین روزها، بسیاری از طراحان در حال بازگشت به سیاه وسفید بودند، به طیف های ساده. با این که هر دو این رنگ ها در دکوراسیون هدف مشخصی دارند، افرادی که در خانه هایشان کار می کنند کم کم در حال متوجه شدن تاثیر رنگ ها بر آرامش و شادی اعصای خانواده هستند.

طراحی آشپزخانه طبقه بالا نیکفرد به سبک مدرن
طراحی آشپزخانه با استفاده از رنگ سیاه و سفید به سبک مدرن

استفاده بیش از حد از طراحی باز

از مانیتورهای اضافی کامپیوتر تا دسته دسته بطری های الکل و شوینده، در سال گذشته احتمالا وسایل زیادی را جمع کرده اید. استایل شلف باز، را سال گذشته خیلی ها استفاده کردند و وسایلشان را در قفسه های بدون پوشش قرار دادند. همین موضوع باعث شد که مقدار زیادی بی نظمی در خانه ها به وجود بیاید.

کارینا لامارنر، استایلیست خلاق در وب سایت مدسی می گوید: سال ۲۰۲۰ خیلی از ما را متوجه میزان بی نظمی مان کرد. مقدار زیادی از وسایل اضافی در خانه ها جمع شدند و حالا به تمیزکاری و نظم نیاز داریم. نتیجه این است که شلف های باز کم کم با فضاهای بسته جایگزین می شوند، یا با وسایل عادی که کشوهایی برای جاگذاری وسایل دارند، مثل میزهای عسلی.

شرکت خانه معماری عرشا با برند اختصاصی عرشا هوم، برگرفته از مهندسین مجرب عمران و معماری آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی داخلی و خارجی ساختمان و کلیه امور مربوط به ساخت و ساز آپارتمان و ویلا، بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. برای انجام این کار،کسانی را انتخاب کنید که تجربه عالی در این زمینه دارند و می‌دانند با توجه به خواسته‌های شما چگونه خانه‌تان را به جایی تبدیل کنند که همواره آرزویش را دارید.

تیم طراحی شرکت عرشا هوم، از طراحی تا اجرای پروژه همراه شما می باشد تا بتوانید بهترین تصمیم جهت تغییر دکوراسیون و انتخاب مبلمان ، متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
Scroll to Top