بهترین دکوراسیون داخلی منزل

طراحی داخلی ناهارخوری نیروهوایی به سبک نئوکلاسیک

بهترین دکوراسیون داخلی منزل، در واقع طراحی دکوراسیون باید به تحلیل و بررسی فضا، رنگها، نورپردازی لوازم در دسترس، هارمونی، سلیقه شخصی و علمی که فرد طراح به طراحی و چیدمان یک فضا می پردازد به صورتی که هم زیبایی داشته باشد و هم کاربردی باشد

دکوراسیون داخلی منزل، یکی از دغدغه های امروز اکثر جامعه است که می تواند یک اشتباه کوچک در آن خسارت مالی زیادی را به همواره داشته باشد.

پذیرایی مهم ترین بخش یک خانه است. فضایی برای پذیرایی از مهمان ها است که معمولا دارای ابعاد بزرگی می باشد. فضایی که برای استقبال از مهمان ها نیز به شمار می رود. در این مکان مهمان ها می توانند به مطالعه، سرگرمی، معاشرت و بازی بپردازند. اما چیدمان این فضا به همان اندازه که کاربردی است، مهم می باشد. جالب است بدانید که این روز ها در خانه های لوکس و قیمتی، دکوراسیون پذیرایی با دکوراسیون آشپزخانه و فضای نهارخوری هماهنگ می باشد. این امر می تواند بسیار زیبا جلوه نماید. طراحی دکوراسیون پذیرایی باید بسیار دقیق باشد چرا که این مکان نماد خانه ی شما است.

اتاق نشیمن یا همان سالن پذیرایی یک مکان عمومی به حساب می آید زیرا مانند اتاق خواب مختص شما نیست و مهمانان نیز از آن استفاده می نمایند. نباید از سلیقه ی شخصی خود به طور مطلق در طراحی دکوراسیون پذیرایی استفاده نمود.

دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن یکی از روش‌های جدید و پرطرفدار در طراحی داخلی منازل، ادارات و فضاهای تجاری است. با استفاده از این سبک دکوراسیونی، می‌توان به راحتی فضایی شیک و مدرن را برای خود ایجاد کرد.

در طراحی داخلی مدرن، از رنگ‌های ساده و زمینه‌های ساده استفاده می‌شود. رنگ‌های سفید، خاکستری، مشکی و نئونی به‌عنوان رنگ‌های اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین برای جلوگیری از بی‌نظمی و افزایش حس آرامش، از الگوهای ساده بهره برده می‌شود.

در دکوراسیون داخلی مدرن، تمرکز بر روی کیفیت ساخت و جزئیات می‌باشد. از مصالح اصیل و باکیفیت در کف، دیوار و سقف استفاده می‌شود. همچنین از مبلمان صنعتی و بدون پرز استفاده می‌شود تا به فضا حس شیک و مدرن داده شود. گسترده‌ای از طرح‌های جدید و مدرن برای دکوراسیون داخلی مدرن وجود دارد. برای مثال، از رویم دیواری، کاغذ دیواری، پوستر و نقاشی برای تزئین دیوارها استفاده می‌شود. همچنین، چراغ‌های LED و لامپ‌های دیواری با طرح‌های مدرن در دکوراسیون داخلی مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بنابراین، دکوراسیون داخلی مدرن، با استفاده از رنگ‌های ساده، الگوهای ساده و تمرکز بر جزئیات کیفیتی، فضایی شیک و مدرن برای خود ایجاد می‌کند. همچنین، طرح‌های جدید و مدرنی برای تزئین دیوار، نورپردازی و مبلمان مدرن برای دکوراسیون داخلی مدرن استفاده می‌شود.

دکوراسیون منزل کوچک

هنگامی که اندازه منزل شما کوچک است، یافتن روش‌هایی برای طراحی و دکوراسیون آن به گونه‌ای است که به نظر بینظیر و جذاب باشد، می‌تواند چالش برانگیز باشد. اما با استفاده از ترفندهای صحیح، می‌توانید فضایی کوچک و شگفت انگیز را برای خود ایجاد کنید.

یکی از روش‌های مهم در دکوراسیون منزل کوچک، استفاده از رنگ‌های روشن است. رنگ‌های روشن به فضایی بزرگ و باز مشابه چنین فضایی تبدیل می‌شوند. همچنین استفاده از رنگ‌های سیاه و سفید به عنوان پایه رنگی، فضایی شیک و ساده را برای دکوراسیون منزل کوچک ایجاد می‌کند.

استفاده از مبلمان جمع و جور و مناسب، یک راه دیگر برای دکوراسیون منزل کوچک است. این نوع مبلمان همه چیز را داراست و بسیار جذاب به نظر می‌آید. از گلدان‌های کوچک و آینه‌های بزرگ در دکوراسیون منزل کوچک استفاده کنید تا فضای بزرگتری را پدید آورید.

با استفاده از چیدمان صحیح، می‌توانید حس و حال خود را در داخل منزل کوچک بهبود بخشید. جای قرار دادن مبلمان و وسایل دیگر، باعث ایجاد احساس فضای بیشتر و دوست‌داشتنی می‌شود. همچنین استفاده از سبد‌های شیک و گلدان‌هایی که در طرح‌های مختلف و ساده قابل دسترس هستند، در دکوراسیون منزل کوچک بسیار مفید خواهد بود.

در کل، دکوراسیون منزل کوچک نیازمند ایده‌های خلاقانه و ترفندهای دقیق است. با استفاده از رنگ‌های روشن، مبلمان جمع و جور، چیدمان صحیح و استفاده از جزئیات ساده می‌توانید فضایی شیرین و جذاب برای خود ایجاد کنید.

 

بیشتر بخوانید : سبک کلاسیک سبکی اصیل در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

این اتاق مخصوص خواب و استراحت است. در این اتاق ما می توانیم وسایل خواب مثل تخت خواب، میز آرایش، فرش و یا گلیم کوچک، چراغ خواب و غیره را مشاهده نماییم. دکوراسیون اتاق خواب با تمام مکان ها و اتاق های دیگر یک منزل بایستی متفاوت باشد. از نظر روان شناختی ما می توانیم یک سری اصول و قوانین را برای اتاق خواب در نظر داشته باشیم تا بتوانیم راحت تر در این اتاق بخوابیم و یا استراحت نماییم اما باید در نظر داشته باشید که اتاق خواب خصوصی ترین مکان یک خانه است و شما می توانید هر طور که دوست دارید دکوراسیون آن را طراحی نمایید.

اتاق خواب دو نفره با اتاق خواب تک نفره از نظر چیدمان و وسایل با هم متفاوت هستند. در اتاق خواب های دو نفره معمولا سلیقه ی هر دو فرد در نظر گرفته می شود در اتاق خواب معمولا در خانه های ایرانی وسایل دیگری به غیر از وسایل خواب نیز مورد استفاده واقع می شود.

طراحی داخلی قیطریه اتاق خواب مستر به سبک نئوکلاسیک
طراحی داخلی اتاق خواب مستر به سبک نئوکلاسیک

برای مثال در یک اتاق خواب یک نفره به جزء تخت خواب، میز کامپیوتر، میز مطالعه، کمد لباس، قفسه ی کتاب، انواع وسایل تزئینی و غیره مورد استفاده واقع می شود. در اتاق های دو نفره معمولا وسایل بیشتری قرار می گیرد و هم چنین باید اندازه و ابعادی بزرگ تر داشته باشد.

در خانه های بسیار مدرن اتاق نشیمن با اتاق پذیرایی از هم دیگر جدا هستند اما این روز ها به خاطر کم بودن فضای خانه این دو با هم ادغام شده و در یک مکان قرار دارند. در این مکان معمولا باید تعداد زیاد مبلمان قرار داشته باشد تا مهمان ها بتوانند اوقات خوشی را بگذرانند. می توان در این اتاق وسایل تزئینی و یا وسایل سرگرم کننده برای مهمان قرار داد. اتاق نشیمن معمولا کمی خودمانی تر از سالن پذیرایی است. از نظر اندازه نیز کمی متفاوت هستند.

معمولا در سالن پذیرایی از سبک های خاصی استفاده می نمایید برای مثال شما در سالن های پذیرایی مبلمان استیل و یا سلطنتی را بیشتر مشاهده می کنید در حالی که این موضوع برای اتاق نشیمن برعکس می باشد. معمولا در خانه های بسیار کوچک اتاق نشیمن، پذیرایی، اتاق تلویزیون یکی بوده و افراد سعی دارند که وسایل خود را به گونه ای انتخاب نمایند تا پاسخگوی مهمان ها باشد. هماهنگ بودن وسایل موجود در این اتاق ها بسیار مهم است زیرا اولین مکانی که مهمان ها قدم می گذارند، آن جا است و بر اساس آن مکان ظاهر سایر بخش های دیگر را قضاوت خواهند نمود.

دکوراسیون نهارخوری

فضای نهارخوری فقط مختص به صرف غذا است و نمی توان به جزء وسایل محدودی در آن چیزی قرار داد. در این فضا معمولا وسایلی مثل میز غذاخوری و سیستم روشنایی و تعدادی وسیله ی تزئینی قرار می دهند.

بیشتر بخوانید : طراحی دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون TV Room

این فضا بسیار مهم است زیرا شما می توانید بهترین اوقات خود را در این جا بگذرانید. معمولا در این اتاق از مبل های راحتی و نرم به اصلاح کاناپه استفاده می نمایند. وسایل بازی نیز در این اتاق ممکن است وجود داشته باشد. اتاق تلویزیون به اندازه ی اتاق خواب خصوصی و به اندازه ی سالن پذیرایی عمومی نیست در واقع میان این دو قرار دارد.

طراحی داخلی مسکونی پیروزی نشیمن
طراحی TV Room

دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه قلب تپنده ی یک خانه است، به این دلیل نیز باید در دکوراسیون این مکان دقت لازم را به خرج دهیم. تاثیر آشپزخانه در دکوراسیون بسیار مهم است. معمولا هیچکس از آشپزخانه های شلوغ لذت نمی برد. از این رو بایستی این مکان را به گونه ای طراحی نمود که خلوت به نظر برسد. نکته این جا است که آشپزخانه دارای وسایل زیادی می باشد و خلوت نشان دادن آن بسیار دشوار است.

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن الهیه
طراحی آشپزخانه مدرن

رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی

معمولا رنگ های سرد مانند آبی، سبز و بنفش فضای منزل را بزرگ‌تر از حالت عادی نشان می دهند و رنگ های گرم مانند نارنجی، زرد و قرمز فضای خانه را کوچک‌تر نشان می دهند. در انتخاب ترکیب رنگ مناسب برای دکوراسیون منزل خود باید ترکیب رنگی تمام وسایل خانه مانند پرده ها، مبلمان و … را بررسی کرده و تناسب میان آن ها را پیدا نمایید. علاوه بر این موارد، در انتخاب رنگ باید به سبک طراحی فضای خانه، جنسیت ساکنین خانه و ابعاد آن نیز توجه نمایید.

رنگ‌ ها یکی از مهمترین عناصر تشکیل دهنده دکوراسیون هستند که باعث ایجاد جلوه‌های خاصی در محیط می شوند. زمانی که برای اولین بار برای طراحی داخلی یک مکان تصمیم گیری می شود، بحث انتخاب رنگ و شناخت روانشناسی رنگ ها در خانه مطرح می شود. انتخاب رنگ یک خانه در میزان آرامش ساکنین آن تاثیر بسیار زیادی دارد .

بعضی از رنگ ها از نظر روانشناسی بر روی روح و روان افراد تاثیر خاصی دارند و در تغییر روحیات آن‌ها بسیار موثر هستند. بنابراین در انتخاب رنگ دکوراسیون منزل باید نهایت دقت را داشته باشید.

شرکت خانه معماری عرشا با برند اختصاصی عرشا هوم، برگرفته از مهندسین مجرب عمران و معماری آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی داخلی و خارجی ساختمان و کلیه امور مربوط به ساخت و ساز آپارتمان و ویلا، بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. برای انجام این کار،کسانی را انتخاب کنید که تجربه عالی در این زمینه دارند و می‌دانند با توجه به خواسته‌های شما چگونه خانه‌تان را به جایی تبدیل کنند که همواره آرزویش را دارید.

تیم طراحی شرکت عرشا هوم، از طراحی تا اجرای پروژه همراه شما می باشد تا بتوانید بهترین تصمیم جهت تغییر دکوراسیون و انتخاب مبلمان ، متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

بیشتر بخوانید : بهترین دکوراسیون داخلی 

 

جهت مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
پیمایش به بالا
Scroll to Top
Call Now Button