ساختمان‌های مدرن

ساختمان مدرن اپوس

ساختمان‌های مدرن و لوکس دنیا

ساختمان‌های مدرن و لوکس دنیا در معماری همیشه بازتابی از دورانی است که ما در آن زندگی می‌کنیم. معماری مدرن از ابتدای قرن بیستم بر اساس استفاده منطقی از مصالح ساختمانی و تکنولوژی مدرن آغاز شد. این بر اساس ایده ایجاد شده توسط خطوط، اشکال اساسی و فرم‌ها است. بنابراین اشکال ساده، ساده، مستطیل شکل، فرم‌های هندسی و عناصر خطی ویژگی‌های اصلی معماری مدرن را تشکیل می‌دهند. این سبک معاصر بیشتر در طراحی آسمان خراش‌ها آشکار شد. امروزه از آنجایی که دنیا در تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است، ما خدمات تجسم معماری و ارائه خدمات سه بعدی معمار را داریم که برای صحنه سازی و تجسم فضاها قبل از ساخت دیجیتالی استفاده می‌شود. و به این ترتیب دنیا در زمینه معماری پیشرفت می‌کند و معماری مدرن را جایگزین معماری سنتی می‌کند. این راه به معنای رد هویت تاریخی و قدیمی معماری نیز بود.

در اینجا در این مقاله، ده ساختمان برتر معماری مدرن 2021 را فهرست کرده ایم که نگاهی اجمالی به معماری معاصر به شما می‌دهد. همچنین، این ساختمان‌ها مانند زیبایی‌های جاودانه استوار ایستاده اند. DUBAI PEARL، DUBAI امارات متحده به دلیل معماری مدرنش به شهر دبی معروف است، در حالی که مروارید دبی یکی از برترین ساختمان‌های طراحی شده با معماری مدرن است. این یک توسعه منحصر به فرد و با کاربرد ترکیبی با دفاتر ممتاز، اقامتگاه‌ها، غذاخوری، خرده فروشی، اوقات فراغت و سرگرمی است. مروارید دبی با 73 طبقه در 4 برج که تا 300 متر ارتفاع دارند، برای اقامت 29000 نفر طراحی شده است. یک پل آسمانی در بالا وجود دارد که چهار برج را به هم متصل می‌کند.

ساختمان سیگرام

یکی از ساختمان‌های مدرن و لوکس دنیا در نیویورک ساختمان سیگرام اصول مدرنیسم را با چارچوب ظریف شیشه ای و فولادی خود نشان می‌دهد. بازی براق شیشه توپاز خاکستری و نمای برنز ایده نهایی معماری مدرن است. ساختمان Seagram توسط معمار Ludwig Mies van der Rohe با کمک فیلیپ جانسون طراحی شده است. ساختمان به گونه ای طراحی شده است که تصور یک ابزار کاربردی ناب از ساختمان را القا می‌کند. این یکی از دلایل اصلی است که این ساختمان اغلب به عنوان یک شاهکار زیبایی شناسی ارزشمند در نظر گرفته می‌شود.

برج باغ آگورا

تایپه باغ آگورا یک طراحی معماری مدرن درخشان توسط معمار Vincente Callebaut است. شکل دو مارپیچ DNA الهام‌بخش این طراحی است و ما مطمئن هستیم که هیچ جای دیگری مشابه آن را نمی‌دیدید. این یک ساختمان 20 طبقه لوکس دوستدار محیط زیست به تمام معنا قابل تصور است که در هر طبقه آن باغ وجود دارد. بالکن‌ها در هر طبقه مملو از گیاهان، باغ‌های سبزی و درختان میوه هستند و لایه‌ای از فضای سبز را در سراسر بیرون ایجاد می‌کنند. این به ساکنان این امکان را می‌دهد تا غذای خود را پرورش دهند و تمام زباله‌های زیست تخریب پذیر خود را کمپوست کنند.

برج باغ آگورا
برج باغ آگورا

کاخ پلانالتو از ساختمان‌های مدرن و لوکس دنیا

برزیل کاخ پلانالتو یکی از نمونه‌های معروف مدرنیسم در معماری است. در میان ساختمان‌های مدنی مدرن طراحی شده توسط نیمایر، کاخ پلانالتو در راس آن باقی مانده است. ستون‌های باریک پوشیده از سنگ مرمر سفید که از میان سقف و کف بتونی سفید عبور می‌کنند، جلوه‌های بصری مدرن قدرتمندی را به ساختمان نسبت می‌دهند. همچنین این توهم قرار دادن کل سازه بر روی ستون‌ها را ایجاد می‌کند. علاوه بر آن، شیشه‌های شیشه ای، استخرهای بازتابنده و شیب‌های برجسته به شکل بزرگی جمع می‌شوند. کاخ پلانالتو مفهوم ساختمان‌های ریاست جمهوری را در آن زمان تغییر داد و رویکرد مدرن “جدید” را معرفی کرد.

ساختمان مجمع ملی بنگلادش

ساختمان‌های مدرنیستی در سرتاسر جهان گسترش یافته است و ایده مدرنیسم نیز به همین ترتیب. یکی از ساختمان‌های مدرن و لوکس دنیا این ساختمان معروف است. بنابر این ساختمان مجلس ملی نمونه ای از آرزوهای مدرنیستی بنگلادش است. معمار آمریکایی لوئیس کان آن را طراحی می‌کند که ترکیب بندی آن کاملاً مدرنیستی است. این ساختمان تأثیرات معماری بنگالی را به نمایش می‌گذارد. تورفتگی‌های هندسی انتزاعی در نمای ساختمان، بازی هیجان انگیز نور و سایه را بر روی سازه تسهیل می‌کند.

برج فونیکس، استرالیا یکی از بناهای باریک معمار مدرن، برج فونیکس در استرالیا است. با این حال، از آن به عنوان برج مداد نیز یاد می‌شود، حدود 195 متر ارتفاع، فقط 12 متر عرض. این یک ساختمان نمادین مدرن در نظر گرفته می‌شود. برج ققنوس نمونه‌ای از این است که چگونه مدرنیسم توسط شکل و اندازه محدود نمی‌شود.

DUBAI ONE TOWER

DUBAI Dubai one tower یکی از ساختمان‌های مدرن و لوکس دنیا و فوق‌العاده بلند با طراحی معماری است که پس از تکمیل در خلیج فارس و در سطح جهانی با ارتفاع 711 متر ساخته شده است. این برج دارای 78000 نفر ساکن خواهد بود و برج دارای 885 آپارتمان، یک فضای داخلی و یک اسکله است. همچنین دارای یک هتل و یک مرکز خرید در داخل خواهد بود. بخش جالب دیگر طراحی این است که سقف رستوران‌ها و کافه‌ها برای ماه‌های سرد زمستان قابل جمع شدن است. دبی وان ترند بعدی ساختمان‌های معماری مرتفع مسکونی در خلیج فارس خواهد بود.

کارخانه فاگوس ورک آلمان

کارخانه فاگوس ورک هم یکی از ساختمان‌های مدرن و لوکس دنیا است. این والتر گروپیوس و آدولف مایر یکی از اولین تجربیات در معماری مدرن است. طراحی ساختمان طرحی بر اساس مفهوم شفافیت است. نمای خطی و لعاب پذیر در اینجا نیز به یکی از معیارهای طراحی مدرن تبدیل شد. علاوه بر این، همچنین به یک راه حل خلاقانه در زمینه صنعتی تبدیل شد.

برج پادشاهی جده، عربستان سعودی

ساختمان‌های مدرن و لوکس دنیا برای این ساختمان منحصر به فرد است. یکی از ویژگی‌های آن این است که دارای طراحی آیرودینامیکی 3 وجهی برای مقابله با سرعت باد و گرانش است. در عین حال، شکل باریک ساختمان نیز به به حداکثر رساندن مساحت قابل اجاره و قابل استفاده کمک می‌کند. هسته ساختمان در بالا محدود و در پایین ساختمان قابل توجه است. دیوارهای بیرونی از شیشه با رسانایی کم ساخته شده اند تا بارهای خنک کننده را کاهش دهند

ساختمان مرکزی سازمان ملل متحد

ساختمان‌های مدرن و لوکس دنیا ساختمان مقر سازمان ملل توسط معمار اسکار نیمایر و دیگران در سال 1952 طراحی شد و 155 متر ارتفاع داشت. از چهار ساختمان اصلی تشکیل شده است که با طراحی مدرن معمار ساخته شده اند. این ساختمان به نماد سازمان ملل تبدیل شده است. زیبایی‌شناسی سبک بین‌المللی کنونی آن تصمیمی عمدی توسط نیمایر و بقیه معماران همکار به‌عنوان روشی برای نمادسازی تغییر بود که حسی از «تازه بودن» را در بر می‌گیرد.

ساختمان مرکزی سازمان ملل متحد
ساختمان مرکزی سازمان ملل متحد

شرکت خانه معماری عرشا با برند اختصاصی عرشا هوم، برگرفته از مهندسین مجرب عمران و معماری آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی داخلی و خارجی ساختمان و کلیه امور مربوط به ساخت و ساز آپارتمان و ویلا، بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. برای انجام این کار،کسانی را انتخاب کنید که تجربه عالی در این زمینه دارند و می‌دانند با توجه به خواسته‌های شما چگونه خانه‌تان را به جایی تبدیل کنند که همواره آرزویش را دارید.

تیم طراحی شرکت عرشا هوم، از طراحی تا اجرای پروژه همراه شما می باشد تا بتوانید بهترین تصمیم جهت تغییر دکوراسیون و انتخاب مبلمان ، متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
Scroll to Top