طراحی آشپزخانه با کابینت سفید

طراحی کابینت سفید دربند

طراحی آشپزخانه با کابینت سفید به دلیل احساس آرامش و تمیزی در محیط و همچنین زیبایی یکی از پرفروش ترین کابینت های آشپزخانه در سال های اخیر می باشد. فرقی نمی کند مردم به دنبال کابینت های مدرن باشند یا کلاسیک، در هر صورت در بین رنگ های بسیار متنوع، در هر صورت اغلب رنگ سفید را ترجیح می دهند. در ادامه به مزایا و معایب و می پردازیم.

کابینت سفید برای آشپزخانه های کوچک

یکی از کاربردی ترین راه ها برای غلبه بر فضای کوچک آشپزخانه و خانه، استفاده از ترکیب رنگ هایی است که نور را منعکس می کنند. به همین دلیل است که در بسیاری از آپارتمان های کوچک از رنگ سفید برای کابینت آنها استفاده می شود. رنگ سفید نور را منعکس می کند و فضا را باز و بزرگ نشان می دهد. همچنین می توانید از نورپردازی حرفه ای در کنار کابینت های شیشه ای سفید یا صیقلی و … استفاده کنید. نه تنها برای بهتر دیده شدن، بلکه برای بزرگتر کردن فضا.

موارد دیگری که باعث شده کابینت های سبک به طور گسترده در آشپزخانه های مدرن و کلاسیک مورد استفاده قرار گیرد شامل گزینه های زیر است:

  1. القای حس امنیت و راحتی در محیط آشپزخانه
  2. حس آراستگی و آراستگی را نشان می دهد
  3. ایجاد هماهنگی آسان در رنگ کابینت و سایر لوازم موجود در محیط

بیشتر بخوانید: کابینت آشپزخانه

کابینت های گلاس سفید

کابینت های گلاس سفید، یکی از محبوب ترین نوع کابینت ها در دکوراسیون داخلی منازل هستند. با جذابیت و زیبایی طراحی شده اند و به راحتی با هر پوشش و دکوراسیون دیگری سازگاری پیدا می کنند.

کابینت های گلاس سفید، با استفاده از برچسب ها و لایه های مختلف از فناوری گلاس، ساخته می شوند. این کابینت ها دارای ظاهری بسیار شفاف و براق هستند و به عنوان یکی از اصلی ترین خصوصیات خود، قابلیت بازتاب نور را دارند. به همین دلیل، کابینت های گلاس سفید، به راحتی می توانند در محیط هایی با حجم کمتر و نور کمتری نصب شوند، بدون این که احساس تاریکی کنند. کابینت های گلاس سفید، با قابلیت های بیشماری همراه است. این کابینت ها، با گزینه های مختلف نصب شده به کاربردی ترین حالت خود می رسند. از جمله این ویژگی ها می توان به قابلیت تغییر شکل و طرح در هنگام نصب، مقاومت بالا در برابر خط و خش، سادگی در نظافت و تمیزی، و همچنین دارا بودن پوشش ضد آب و مقاوم در برابر رطوبت اشاره کرد.

در نهایت، لازم به ذکر است که کابینت های گلاس سفید، با توجه به ظاهری بسیار شفافی که دارند، به عنوان یکی از اصلی ترین نقاط توجه در دکوراسیون داخلی منزل محسوب می شوند. این کابینت ها باعث جذب نگاه و افزایش زیبایی فضا می شوند و به عنوان یکی از اصلی ترین صفات خود، طراحی شده اند تا بتوانند در هر پوشش و دکوراسیون دیگری سازگاری پیدا کنند.

کابینت سفید و رنگ چوب

کابینت های سفید و رنگ چوب، انتخابی پرطرفدار در دکوراسیون داخلی منازل محسوب می شوند. این نوع کابینت ها، با ترکیب ظاهر شفاف و براق کابینت های سفید با طرح چوب، می تواند به فضای داخلی منزل شما جذابیت و زیبایی بیشتری ببخشد.

طراحی کابینت های سفید و رنگ چوب، می تواند باعث ایجاد حس گرما و دوست داشتنی شود. این نوع کابینت ها، برای طراحی داخلی منازل به صورت تخصصی طراحی شده اند و با قابلیت انتخاب انواع چوب ها، می توانند به راحتی با دکوراسیون دیگری که در منزل شما وجود دارد، سازگاری پیدا کنند.

کابینت های سفید و رنگ چوب، با بالابردن استاندارد زیبایی در فضای داخلی، به عنوان یکی از مهمترین عوامل در تاثیرگذاری بر ارزش منزل هستند. با استفاده از مواد با کیفیت و طرح های جدید، این کابینت ها می توانند ظاهری شیک و طبیعی را با هم ترکیب کنند.

علاوه بر این، کابینت های سفید و رنگ چوب، با دارا بودن انواع مختلف درب ها و قفسه های داخلی، انتخابی مناسب برای فضای داخلی منازل با اندازه های مختلف هستند. همچنین، این کابینت ها با دارا بودن پوشش ضد آب و مقاوم در برابر خط و خش، قابلیت استفاده طولانی مدت را دارند.

در نهایت، لازم به ذکر است که کابینت های سفید و رنگ چوب، با ایجاد حس گرما و دوست داشتنی، به عنوان یکی از اصلی ترین نقاط توجه در دکوراسیون داخلی منزل محسوب می شوند. این کابینت ها، با طراحی منحصر به فرد خود، می توانند به راحتی با هر پوشش و دکوراسیون دیگری سازگاری پیدا کنند و به فضای داخلی منزل شما زیبایی و جذابیت بیشتری بخشند.

مزایای کابینت سفید

هر رنگی تاثیر خاصی بر بیننده و افراد خانه دارد. آشپزخانه با این رنگ تمیزتر به نظر می رسد کابینت های سفید رنگ خاصی برای آشپزخانه است و حال و هوای خوبی به خانه می بخشد زیرا رنگی آرامش بخش و نماد پاکیزگی است و یکی از زیباترین طرح ها برای یک مدرن و شیک است. آشپزخانه یک رنگ نیست، بلکه نمادی از عدم وجود ماهیت یک رنگ است. رنگ خنثی که به بزرگتر شدن محیط نیز کمک می کند. همچنین می توانید آن را با رنگ های شاد یا هر رنگی ترکیب کنید. یا در این محیط چندین وسیله را با رنگ های دیگر ترکیب کرده است که به محیط زندگی می بخشد.

طراحی داخلی آشپزخانه مدرن الهیه
طراحی آشپزخانه مدرن

رنگ سفید دور از تجمل است و مردم عادی بیشتر از آن استفاده می کنند کابینت های سفید فضای خاصی به آشپزخانه شما می بخشد. و سبب روشن شدن فضا می شود. در حالی که بیشتر آشپزخانه های امروزی کوچک هستند، رنگ سفید برای بزرگ جلوه دادن آنها خوب است.

هیچ محدودیتی برای استفاده از رنگ سفید در آشپزخانه و در سراسر خانه وجود ندارد. اگر این رنگ را برای کابینت خود انتخاب کنید، برای انتخاب بقیه ظروف آشپزخانه محدودیتی وجود ندارد. یکی از مزیت های کابینت های سفید این است که چون زود لکه می شوند و کثیفی را نشان می دهند، شما را تشویق می کنند که زودتر آن قسمت را تمیز کنید که باعث می شود زودتر کثیفی ها را تمیز کنیم و آشپزخانه همیشه تمیز باشد.

معایب کابینت سفید

از معایب کابینت سفید میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. استفاده زیاد از رنگ سفید برای کابینت باعث خستگی، ناراحتی و کسالت می شود.
  2. این رنگ لکه ها و چربی بیشتری را نشان می دهد و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.
  3. مردم باید از این رنگ استفاده کنند که برای تمیزی بسیار مهم است.
  4. در صورت عدم استفاده صحیح و در جای مناسب باعث سردی و ایجاد فضایی غیر دوستانه می شود.
  5. رنگ سفید رنگی شاد و پرانرژی است اما باید مراقب برخورد باشیم و وسایل را در داخل و خارج قرار داده و برداریم تا رنگ آن آسیبی نبیند و بیفتد و خراش نخورد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی آشپزخانه

انواع کابینت آشپزخانه

کابینت ها کاربرد بسیار مهم و ضروری در دکوراسیون آشپزخانه دارند. استفاده از آنها جلوه ای خاص و جدید به آشپزخانه می بخشد. حتما در مورد انواع کابینت با نام های مختلف شنیده اید. به عنوان مثال: هایگلاس، کلاسیک، مدرن، وکیوم، براق، ممبران، mdf، چوب، رنگ پلی استر، پولیش و…

کابینت ها معمولا بر اساس سبک طراحی و متریال نامگذاری می شوند. هنگام نامگذاری مبلمان، بهتر است ابتدا به سبک طراحی، سپس مواد اولیه و یا برعکس، مثلاً مبلمان کلاسیک ممبران یا مبلمان مدرن با شیشه بلند اشاره شود. در تمام این سبک ها می توانید یک کابینت تمام سفید داشته باشید یا از آن در بخشی از آشپزخانه خود استفاده کنید. بنابراین کابینت ها بر اساس نوع متریال، نوع کنترل و سبک طراحی طبقه بندی می شوند.

طراحی آشپزخانه کلاسیک سعادت آباد
طراحی آشپزخانه کلاسیک سفید

قیمت کابینت سفید

کابینت ها قیمت های متفاوتی دارند. به عنوان مثال چوب که یک ماده طبیعی است از نظر ارزش و استحکام و زیبایی بهتر از mdf که نوعی چوب فرآوری شده است می باشد. بنابراین قیمت مبلمان کلاسیک نسبت به مدل های دیگر گران تر خواهد بود.

در مورد کابینت های ام دی اف کیفیت ورق ها تاثیر مستقیمی بر قیمت محصول دارد. بدیهی است که هر چه کیفیت بالاتر باشد، قیمت محصول نیز بالاتر خواهد بود. قیمت کابینت pvc از هر کابینت چوبی یا ام دی اف کمتر است. در مورد قیمت کابینت های بلند، هر چه کیفیت ورق های شیشه ای بلند بالاتر باشد، قیمت بالاتری نیز دارد. لازم به ذکر است که محصولات با کیفیت دارای طول عمر بیشتر و ظاهری ساده تر هستند.

بیشتر بخوانید: 9 ایده طراحی کابینت آشپزخانه

سخن نهایی

رنگ سفید در آشپزخانه از دکوراسیون بسیار پرطرفدار می باشد. کابینت های سفید برای هر فضایی مناسب هستند. فرقی نمی کند آشپزخانه شما کوچک باشد یا بزرگ! مانند سبک کابینت مدرن یا کلاسیک! رنگ سفید برای هر سبک و اندازه ای قابل استفاده است. البته در آشپزخانه های کوچک قابل حمل برای روشن تر و بزرگتر شدن آشپزخانه چاره ای جز رنگ سفید برای کابینت ندارید.

شرکت خانه معماری عرشا با برند اختصاصی عرشا هوم، برگرفته از مهندسین مجرب عمران و معماری آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی داخلی و خارجی ساختمان و کلیه امور مربوط به ساخت و ساز آپارتمان و ویلا، بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. برای انجام این کار،کسانی را انتخاب کنید که تجربه عالی در این زمینه دارند و می‌دانند با توجه به خواسته‌های شما چگونه خانه‌تان را به جایی تبدیل کنند که همواره آرزویش را دارید.

تیم طراحی شرکت عرشا هوم، از طراحی تا اجرای پروژه همراه شما می باشد تا بتوانید بهترین تصمیم جهت تغییر دکوراسیون و انتخاب مبلمان ، متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

جهت مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
پیمایش به بالا
Scroll to Top
Call Now Button