طراحی داخلی باغ

طراحی داخلی باغ کردان

طراحی داخلی باغ در ارتباط با طراحی داخلی باغ بهتر است به این نکته اشاره‌ای داشته باشیم که این قبیل از باغ‌ها نیازمند داشتن بعضی از دانش‌ها و مهارت‌ها خواهد بود. بله، شما با تکیه بر دانش می‌توانید به حالت  اصولی و درست به طراحی باغ خود عمل نمایید. بسیاری از افراد هستند که بر این باور استوار می‌باشند، با گل و گیاه و درختان ما نمی‌توانیم این قبیل از باغ‌ها را به درستی طراحی کنیم. امّا تنها گل و گیاه در راستای طراحی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بنابراین بهتر است بگوییم که این عناصر تنها به زیبایی باغ شما جلا می‌بخشند. شما لازم است در طراحی داخلی باغ خود برخی از نکات را مدّنظر قرار دهید. ما این نکات را در قسمت ذیل بهتر و صریح‌تر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

هدف ما از نگارش این مطلب در عرشا هوم آشنا ساختن شما با موضوع طراحی داخلی باغ و ساخت و ساز باغ است. از این جهت پیشنهاد می‌کنیم هرچه که در ارتباط با باغ ویلا جنگلی و ساحلی به گوش شما برخورد کرده است کنار گذارید. از شما می‌خواهیم در امتداد این مطلب با ما همراه بشوید. زیرا با اقسام گوناگون باغ حاوی طراحی‌های زیبا و خاص آشنا خواهید شد. البته بهتر است پیش از آغاز این مطلب از خود به این نکته اشاره‌ای داشته باشیم که هم‌اکنون فضاهای باز و باغی تنها در چهارچوب طراحی باغ قرار نگرفته و اقسام گوناگون خانه‌های حومه شهری را در دل خود جای می‌دهد.

طراحی خانه باغ

در ارتباط با طراحی داخلی باغ بهتر است به این نکته اشاره‌ای داشته باشیم که این قبیل از باغ‌ها نیازمند داشتن بعضی از دانش‌ها و مهارت‌ها خواهد بود. بله، شما با تکیه بر دانش می‌توانید به حالت اصولی و درست به طراحی باغ خود عمل نمایید. بسیاری از افراد هستند که بر این باور استوار می‌باشند، با گل و گیاه و درختان ما نمی‌توانیم این قبیل از باغ‌ها را به درستی طراحی کنیم. امّا تنها گل و گیاه در راستای طراحی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بنابراین بهتر است بگوییم که این عناصر تنها به زیبایی باغ شما جلا می‌بخشند. شما لازم است در طراحی داخلی باغ خود برخی از نکات را مدّنظر قرار دهید. ما این نکات را در قسمت ذیل بهتر و صریح‌تر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اصول طراحی باغ ویلا

طراحی باغ ویلا یکی از مهمترین عواملی است که در زیبایی و شادابی خانه تأثیرگذار است. اصول طراحی باغ ویلا شامل چند مورد است که باید در نظر گرفته شوند.

اولین مورد، مساحت باغ است. برای داشتن یک باغ زیبا و کارآمد، باید به مقدار مناسبی از فضای باز برای باغ اختصاص داد. همچنین، طرح باغ باید با سبک معماری ویلا هماهنگ باشد تا همسانی بین دو بخش ایجاد گردد.

دومین مورد، استفاده از منابع طبیعی است. این شامل آب، نور خورشید و هوای طبیعی می‌شود. باید هنگام طراحی باغ، از این منابع طبیعی به صورت حداکثری استفاده کرد تا هم برای محیط زیست مفید باشد و هم هزینه را کاهش دهد.

سومین مورد، استفاده از گیاهان مناسب است. باید در طراحی باغ ویلا از گیاهانی استفاده کرد که با شرایط آب و هوائی منطقه سازگاری داشته باشند و در عین حال زیبایی و جذابیت خاصی داشته باشند.

به طور کلی، طراحی باغ ویلا نیاز به دقت و تامل دارد تا به نتیجه‌ای زیبا و کارآمد منجر شود. با رعایت اصول طراحی، می‌توانید باغی زیبا و شاداب برای خانه خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید : بازسازی ساختمان

تعبیه سیستم آبیاری در طراحی داخلی باغ ویلا

طراحی داخلی باغ ویلا شامل استفاده از اصول مختلفی است که بهبود زیبایی و عملکرد باغ را تضمین می‌کنند. یکی از این اصول، استفاده از سیستم آبیاری تعبیه شده در باغ است.

سیستم آبیاری تعبیه شده در باغ، یکی از بهترین روش‌های آبیاری باغ است. با استفاده از این سیستم، می‌توانید میزان آبدهی به گیاهان را به صورت دقیق و منظم کنترل کنید و همچنین هزینه آبیاری را به حداقل برسانید.

در طراحی داخلی باغ ویلا، سیستم آبیاری تعبیه شده باید به صورت متناسب با نوع باغ و سبزیجات و گیاهانی که در آن قرار می‌گیرند، طراحی شود. باید به این نکته توجه کنید که در صورت نادرست استفاده از سیستم آبیاری، می‌تواند به خشک شدن یا بیش از حد آبیاری شدن گیاهان منجر شود.

سیستم آبیاری تعبیه شده در باغ می‌تواند به صورت دستی یا اتوماتیک باشد. سیستم اتوماتیک برای باغ های بزرگ و در صورت نیاز به کنترل دقیق تر می‌تواند مفید باشد، زیرا می‌توانید زمان و میزان آبدهی را به دقت تنظیم کنید.

همچنین، در طراحی داخلی باغ ویلا، باید به انتخاب منابع آبی توجه شود. استفاده از سیستم آبیاری تعبیه شده می‌تواند باعث کاهش مصرف آب شود، اما اگر آب جدیدی وارد باغ نشود، ممکن است باعث کاهش کیفیت آب در باغ شود.

به طور کلی، سیستم آبیاری تعبیه شده در طراحی داخلی باغ ویلا می‌تواند به عملکرد و ظاهر باغ کمک شایانی کند. با رعایت اصول طراحی، می‌توانید سیستم آبیاری مناسبی را برای باغ خود انتخاب کنید.

 

بیشتر بخوانید : طراحی ویلا مدرن دوبلکس

نکاتی که لازم است در طراحی باغ مورد توجه قرار بدهیم

  • به ثبت رساندن ابعاد زمین در اختیار.
  • توجه داشتن به جهت طلوع و غروب خورشید.
  • به اجراء رساندن ورودی و سردر، استخر، زمین بازی در باغ، فضای سبز و گیرا، آلاچیق، نورپردازی درست و شبانه، سایر فضاهای موردنظر و مورد علاقه خود.
  • طراحی و به اجراء رساندن راه‌های ارتباطی میان فضاها و محیط‌های گوناگون باغ.‌
  • طراحی و به اجراء رساندن محیط داخلی باغ با استناد به مقدار نورگیر بودن آن‌جا.
  • دقّت و توجه نسبت به متریال‌های مورد بهره‌گیری و اتخاذ آن‌ها با استناد به محیط داخلی و همچنین خارجی باغ.

مازاد بر این موارد نام‌برده شده در هرچه زیباتر شدن فضاها بهتر می‌باشد به چند مورد دیگر نیز به خوبی توجه داشته باشید. ما این موارد را می‌توانیم در نصب میز و صندلی و همچنین مبلمان بیرونی، باغ آرایی و تناسب و هماهنگی رنگ‌ گیاهان با متریال‌ها و مصالح به کار رفته در ساختمان‌ها و هماهنگی ایجاد نمودن میان سنگ‌های پشت حیاط باغ، خلاصه نماییم.

طراحی باغ دماوند
طراحی نشیمن در باغ

دوستان عزیز بدان جهت که افراد بیشتر به سمت و سوی طراحی داخلی باغ کوچک اقدام می‌نمایند. ما مایل هستیم در امتداد متن این موضوع را اندکی بیشتر و بهتر مورد بررسی قرار بدهیم. البته که شما عزیزان می‌توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در عرشا هوم تماس حاصل فرمایید.

طراحی یک باغ کوچک

به همان شکل که در طراحی آپارتمان‌ها و پاسیوها و همچنین تراس‌های کوچک و نقلی نیازمند تفکر به همراه دقّت عمل بیشتری می‌باشید طراحی داخلی باغ کوچک هم نسبت به باغ‌های بزرگ نیازمند توجه و تمرکز بیشتری خواهد بود. این گونه خواهد بود که شما می‌توانید ایده‌های طراحی را در این فضاها به مرحله‌ی اجراء رسانید.

البته که این سخن ما بدین معنا و مفهوم نخواهد بود که این فضاها قابل بهره‌برداری نمی‌باشند. بلکه کوچک‌ترین فضاها را هم شما می‌توانید به یک محیط بی‌بدیل و چشم‌گیر تبدیل نمایید. البته که طراحی این قبیل از باغ‌ها نیازمند چند ایده خواهد بود. بهتر است در امتداد متن چند نمونه از آن‌ها را برای شما بازگو بنماییم.

بیشتر بخوانید : ساختمان های مدرن

طراحی باغ ابعاد و اندازه فضای باغ شما!

از جمله حائز اهمیت‌ترین مزیت‌های این قبیل از باغ‌ها، محیط کوچک آن‌ها خواهد بود که منجر می‌شود نگهداری و مراقبت از آن‌ها بسیار و بسیار راحت‌تر از باغ ویلاهای بزرگ‌تر و گسترده‌تر باشد. از جانبی دیگر این قبیل از فضاها این امکان را برای شما به ارمغان می‌آورند که به آسانی تخیلات خود را در ارتباط با طراحی باغ به مرحله‌ی اجراء رسانید.

علاوه بر این‌ها شما با کمترین مقدار هزینه خواهید توانست بهترین ایده‌ها را به اجراء برسانید. به عنوان نمونه از کوسن‌های رنگارنگ بهره گیرید. نورپردازی‌های خوب را اعمال کنید یا به هماهنگی رنگ‌ها با یک‌دیگر نهایت توجه را داشته باشید. کافی است شما چند نمونه از طراحی داخلی باغ را مشاهده بنمایید تا بهتر ببینید با اندک‌ترین مقدار هزینه به چه شکل می‌توان یک باغ چشم‌گیر طراحی نمود.

طراحی داخلی باغ با استفاده از گل‌ها و گیاهان!

شما قطعاً و حتماً می‌‌توانید برای خود یک خانه‌ی سبز کوچک طراحی نمایید. در واقع گیاهان از جمله حائز اهمیت‌‌ترین و اصلی‌ترین ارکان باغ‌ها محسوب می‌شوند و حتی در باغ‌های مدرن و به روز میبایست امکاناتی در راستای پرورش آن‌ها وجود داشته باشد. این ارکان هم به طراوت و شادابی باغ و هم به تناسب و هماهنگی رنگ‌ها کمک خواهند نمود. یک نمونه از طراحی باغ کوچک را ما می‌‌توانیم در پرورش گل‌ها و گیاهان در باکس‌های کوچک نام ببریم.

طراحی داخلی باغ با استفاده از گل‌ها و گیاهان مازندران
طراحی داخلی باغ با استفاده از گل‌ها و گیاهان

طراحی باغ با بهره‌گیری از هاموک یا ننو

یک نمونه از طراحی باغ بسیار شیک و زیبا بهره‌گیری از ننو می‌باشد. این وسیله از جمله بهترین وسیله‌ها به جهت ریلکس نمودن در باغ‌های کوچک خواهد بود.

بیشتر بخوانید : هوم گاردن

طراحی باغ با استفاده از ساخت دیوارهای کوچک و جمع و جور

این قبیل از فضاها ممکن است از محیط نشیمن کوچک و نقلی برخوردار باشد. بنابراین چنانچه که شما مایل هستید محیط بیشتری برای خود و دوستانتان فراهم آورید می‌توانید با اندکی فاصله از دیوار اصلی، دیوارهای کوتاهی را بسازید. این گونه شما می‌توانید هم داخل آن گل و گیاه بکارید و هم از لبه‌ها به جهت نشستن‌های گاه و بی‌گاه بهره گیرید.

طراحی باغ با نصب شلف به دیوارها!

شلف به شما کمک خواهد کرد که در این قبیل از باغ‌ها از محیط کافی به جهت قرار دادن گلدان‌ها و وسیله‌های تزیینی برخوردار باشید. شما حتی از تخته‌ها هم می‌‌توانید تحت عنوان شلف بهره گیرید.

بله دوستان ما در این مطلب از مجموعه عرشا هوم سعی نمودیم شما را با طراحی داخلی باغ آشنا سازیم. البته که شما می‌توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

شرکت خانه معماری عرشا با برند اختصاصی عرشا هوم، برگرفته از مهندسین مجرب عمران و معماری آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی داخلی و خارجی ساختمان و کلیه امور مربوط به ساخت و ساز آپارتمان و ویلا، بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. برای انجام این کار،کسانی را انتخاب کنید که تجربه عالی در این زمینه دارند و می‌دانند با توجه به خواسته‌های شما چگونه خانه‌تان را به جایی تبدیل کنند که همواره آرزویش را دارید.

تیم طراحی شرکت عرشا هوم، از طراحی تا اجرای پروژه همراه شما می باشد تا بتوانید بهترین تصمیم جهت تغییر دکوراسیون و انتخاب مبلمان ، متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

جهت مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
پیمایش به بالا
Scroll to Top
Call Now Button