طراحی داخلی با آجر نسوز

طراحی نشیمن به سبک مدرن ویلا نور

طراحی با آجر نسوز جذابیت خاصی را در فضا حاکم خواهد ساخت. بازهم تاکید میکنیم مهم نیست چه سبکی در منزلتان حاکم است؛ وابسته به هر سبکی پوشش دادن هر کدام از دیوارهای آشپزخانه به واسطه آجرهای نسوز چشم‌ نوازترین تصویر ممکن را رقم می‌زند.

مطمئنا در بسیاری از منازل مسکونی، فضاهای اداری، آموزشی حتی رستوران‌ها شاهد استفاده از آجرهای نسوز در طراحی داخلی و رقم زدن تصویری بس جذاب و منحصربفرد بوده‌اید‌. البته موضوعی که این نوع از طراحی داخلی را محبوبیت ویژه‌تری بخشیده است عدم محدودیت در هیچ یک از ابعاد مرتبط می‌باشد. به این منظور که قرار نیست تنها در سبک خاصی مجوز استفاده از آجرهای نسوز را در طراحی داخلی دارا باشیم. جالب است بدانید علاوه بر اینکه قادر هستید در سبک‌هایی چون مدرن، کلاسیک یا سنتی از این تم کمک بگیرید، می‌توانید وابسته به هر کدام از آن‌ها تصویری خاص همراه با ویژگی‌هایی متفاوت را رقم بزنید. البته ناگفته نماند که از لحاظ کاربری فضا نیز دستتان بسیار باز است چرا که استفاده از آجرهای نسوز در فضاهای متعددی، چون منازل مسکونی گرفته تا اداری می‌توانند نقش کاربردی‌تری نسبت به سایر عناصر پیشنهادی برای طراحی داخلی ایفا کنند. اما آیا بکارگیری آجرهای نسوز در تمامی قسمت‌های منزل خوشایند است آیا اینکه در علم طراحی جایگاه خاصی برای آن قائل شده است؟

آیا قابلیت نصب دشواری را بهمراه دارند یا حتی به واسطه شخص نیر امکان اجرایی نمودن دارند؟ اجازه بدهید تا به شکل جامع‌تری به طراحی داخلی با آجرهای نسوز بپردازیم تا به میزان ممکن، جایی برای هیچگونه ابهامی در این رابطه، برای افراد علاقه‌مند به این عنصر مفید و محبوب باقی نماند.

بیشتر بخوانید : دکوراسیون منزل و آشپزخانه

دکوراسیون داخلی با آجر سنتی 

دکوراسیون داخلی با آجر سنتی یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های تزئین منزل است. بسیاری از افراد، به دنبال طراحی داخلی منزل خود هستند که باعث شود در آن راحتی و آرامش بیشتری داشته باشند. در این راستا، استفاده از آجر سنتی به عنوان یکی از مواد ساختمانی قدیمی و پرطرفدار، به عنوان یکی از گزینه‌های محبوب در دکوراسیون داخلی شناخته شده است.

آجر سنتی یکی از موادی است که هم به دلیل ظاهر زیبا و جذابش و هم به دلیل خصوصیات ساختاری و ایمنی آن، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از آجر سنتی در دکوراسیون داخلی، می‌توانید المان‌های زیبا و عالی را به منزل خود اضافه کنید. برای مثال، با استفاده از آجر سنتی در دیوارهای داخلی، می‌توانید فضایی پرطرفدار و پویا را ایجاد کنید.

ضمنا، با استفاده از آجر سنتی در دکوراسیون داخلی، می‌توانید احساس گرما و صمیمیت بیشتری را به منزل خود ببخشید. استفاده از آجر سنتی در طراحی این دکوراسیون باعث شده که فضا به عنوان یک مکان دلپذیر و صمیمی تر درک شود.

در کل، دکوراسیون داخلی با آجر سنتی یکی از بهترین راه‌هایی است که برای ایجاد یک فضای زیبا، دوست‌داشتنی و صمیمی در منزل خود می‌توانید انتخاب کنید. به همین دلیل، این روش از طراحان داخلی و صاحبان منازل بسیار مورد توجه و علاقه قرار گرفته است.

ترکیب نمای خانه با آجر نسوز و وسایل چوبی

ترکیب نمای خانه با آجر نسوز و وسایل چوبی، یکی از مدل‌های بسیار محبوب در طراحی داخلی خانه‌هاست. آجر نسوز به عنوان یکی از مقاوم ترین و ماندگارترین مصالح ساختمانی شناخته می‌شود که در تزئین نمای خانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل، استفاده از آن در ترکیب با وسایل چوبی که گرما و طبیعت را به خانه منتقل می‌کنند، باعث ایجاد یک محیط زیبا و دوست‌داشتنی در داخل خانه می‌شود.

بستر آجری پایه محیطی دوست‌داشتنی برای وسایل چوبی ایجاد می‌کند. مثلاً می‌توانید از درب و پنجره‌های چوبی با فریم‌های آجری استفاده کنید که باعث تاثیر گذاری زیبایی بر روی نمای خانه می‌شود. همچنین، استفاده از دیوارهای آجری با وسایل چوبی در تزئین داخلی خانه نیز به شکل بسیار زیبا و جذابی صورت می‌گیرد.

یکی از مزایای استفاده از ترکیب نمای خانه با آجر نسوز و وسایل چوبی، ایجاد یک حس گرما و صمیمیت در داخل خانه است که باعث آرامش و رضایت فردی می‌شود. همچنین، این ترکیب به شکل بسیار زیبایی در داخل خانه می‌تواند باعث افزایش ارزش و قیمت منزل شود.

در نهایت، استفاده از ترکیب نمای خانه با آجر نسوز و وسایل چوبی به عنوان یکی از پرطرفدارترین مدل‌های طراحی داخلی خانه در دسترس قرار دارد. این ترکیب توسط طراحان داخلی، با استفاده از تخصص و دانش خود به صورت حرفه‌ای اجرا می‌شود و با توجه به سلیقه و نیازهای مالکان خانه، به نحو ایده‌آلی به اجرا در می‌آید.

آجر نسوز در دکوراسیون داخلی با چه حالت‌هایی استفاده و اجرا می‌گردد؟

پوشش دادن دیوار شومینه

مطمئنا با استفاده از آجرهای نسوز در هر قسمتی و ترکیبش با هر عنصری موفق خواهید شد، تصویری برجسته و محبوب را رقم بزنید. وابسته به همین موضوع با اینکه آجرهای نسوز از قدیمالام بر دیوارهای شومینه استفاده میشده است هنوز هم به همان میزان صاحب جذابیت است. البته در حال حاضر با میزان تنوعی که در طرح و رنگ های آجر نسوز امروزی، شاهد هستیم، امکان بیشتری برای کاور دیوار شومینه‌ها در مقیاس بالاتر یافته‌ایم.

بیشتر بخوانید : انواع سبک های دکوراسیون داخلی

دیوار پشتی قفسه انواع قفسه‌ها

استفاده از آجرهای نسوز در پشت قفسه‌ها همیشه وسوسه برانگیز بوده تا هر فردی با مشاهده آن به فکر بیوفتد تا در منزل خودد یا هر فضای دیگری این آرایش زیبا را در پشت قفسه‌ها اجرا نماید.

اجرای فضای قدیمی سنتی با آجرهای نسوز

مطمئنا با گذشت زمان هر دوره‌ای طراحی داخلی فضاها نیز تغییرات چشمگیری را پشت سر خواهند گذاشت. همچون حال حاضر که در فضاهای مدرن و سنتی ظروف صاحب ارزش و صاحب قدمت، جایگاه مطلوبی یافته اند. عموما آجرهای نسوز پشت زمینه این ظروف عتیقه را تشکیل می‌دهد که بسیار زیبا و اثربخش به جهت خود‌نمایی بیشتر ظروف ان ها است.

کاور دیوارآشپزخانه

کاور کردن دیوارهای آشپزخانه به واسطه آجرهای نسوز

جذابیت خاصی را در فضا حاکم خواهد ساخت. بازهم تاکید میکنیم مهم نیست چه سبکی در منزلتان حاکم است؛ وابسته به هر سبکی پوشش دادن هر کدام از دیوارهای آشپزخانه به واسطه آجرهای نسوز چشم‌ نوازترین تصویر ممکن را رقم می‌زند.

پوشش دیوار پشت تلوزیون با آجر نسوز

البته که در حال حاضر پیشنهادهای متعددی برای پوشش دادن پس‌زمینه دیوار‌های پشت تلویزیون چون کاغذ دیواری ۳بعدی؛ سنگ‌های آنتیک و یا طراحی با چوب را دارا هستیم؛ اما استفاده از آجرهای نسوز فضای گرم و جذاب‌تری را ِبرای تماشای تلویزیون توسط اعضای خانواده ایجاد خواهد کرد.

دکوراسیون داخلی دیوار تی وی با آجر
طراحی دیوار پشت تلوزیون با آجر نسوز

ایجاد فضایی رویایی در اتاق خواب

بکاربردن آجرهای نسوز طیف وسیع‌تری یافته است در حالی دکوراسیون اتاق‌خواب‌ها از این امر مستثنی نیستند. به جرات می‌توانیم بگوئیم اگر مایل به رقم زدن فضایی رویایی توام با آرامش در اتاق خواب منزلتان هستید؛ با استفاده از آجرهای نسوز در طراحی داخلی مسیر را درست پیموده‌اید. البته که طیف وسیع بکارگیری آجرهای نسوز به اینجا ختم نمی‌شود و به بیرون از ساختمان و نیز فضای داخلی فضاهای غیرمسکونی نیز راه یافته است.

آیا آجرهای نسوز در ساختمان‌های غیرمسکونی نیز کاربرد دارند؟

همانطور که متوجه شدید آجرهای نسوز هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی ساختمان‌های مسکونی به قدرت ایفا نقش می‌کنند. اما ساختمان‌های غیرمسکونی نیز از این ویژگی محروم نمانده‌اند. این مکان‌ها عبارتند از:

شرکت ها

در صورت بهره‌بردن از رنگ های خنثی آجر نسوز در دکوراسیون داخلی شرکت ها، می‌توانید منتظر مشاهده نمودن تصویری شکیل و جذاب که چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند. مطمئن باشید که نوع طراحی داخلی در فضا در مراوده‌های شغلی نیز تاثیر‌گزار است. پس از کنار آن به راحتی گذر نکنید.

مغازه‌ها

تمامیت تلاش هر فروشنده یا مالک مغازه‌ای یا کسب‌و کارهای متعدد بر محور مشتری مداری می‌چرخد. به این منظور که با ایجاد فضایی جذاب و آرامش بخش مشتری بیشتری جذب نموده و در نتیجه به سودآوری بالاتری خواهید رسید. آجرهای نسوز در پشت و کناره قفسه‌ها تا میزان قابل توجهی انرژی مثبتی را در فضا جریان می‌دهد.

مدارس

علاوه بر اینکه تنوع چشمگیر در آجرهای نسوز سبب شده است تا مدارس نیز از این عنصر محبوب در طراحی داخلی بی­نصیب تمانند. بصرفه بودنشان در قالب عایق­هاس سرما و گرما دلایل استفادشان را قوت بیشتری بخشیده است­.

بیشتر بخوانید : بهترین طراحی داخلی منزل

رستوران ها

البته که مشتریان یک رستوران زمانی برای سرو غذا در آن مکان اسرار می­ورزند که؛ علاوه بر دارا بودن کیفیت بالای مواد غذایی و نوع طبخ ؛ دارای فضایی زیبا و همراه با جریان داشتن حس آرامش باشد. به جرات میتوان گفت احساس اصالت بی نظیری که آجرهای­ نسوز در رستوران­ها به سبب ایجاد فضایی شبیه به خانه های قدیمی رقم می­زند را نمیتوان به ­واسطه هیچ عنصر دیگری رقم زد.

کافی شاپ ها

در حال حاضر اجرای سبک مدرن در کافی­شاپ­ها با پاسخ مثبت­تری مواجه شده است؛ به همین سبب در اکثریت این فضاها شاهد اجرای سبک مدرن هستیم. همانطور که می­دانید آجرهای نسوز نیز در این سبک معجزه خواهد کرد پس اگر در ضمن ورود به کافی­شاپ­ها اکثریت دیوارها را پوشیده از آجرهای نسوز در طرح­ها و رنگ­های متنوع مشاهده کردید، تعجب نکنید.

طراحی داخلی کافه با آجر
طراحی داخلی کافی شاپ با استفاده از آجر نسوز

نمازخانه ها

همانطور که بیان داشتیم استفاده از آجرهای نسوز سبب جریان حسی مثبت و توام با آارمش در فضا می­گردد. همان شرایطی که نمازگزار به هنگام نیایش بدان نیازمند است. تلفیق آجرهای نسوز در کنار شیشه­های رنگی می­تواند مناسب­ترین تزئین در طراحی داخلی نمازخانه­ محسوب گردد.

شرکت خانه معماری عرشا با برند اختصاصی عرشا هوم، برگرفته از مهندسین مجرب عمران و معماری آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی داخلی و خارجی ساختمان و کلیه امور مربوط به ساخت و ساز آپارتمان و ویلا، بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. برای انجام این کار،کسانی را انتخاب کنید که تجربه عالی در این زمینه دارند و می‌دانند با توجه به خواسته‌های شما چگونه خانه‌تان را به جایی تبدیل کنند که همواره آرزویش را دارید.

تیم طراحی شرکت عرشا هوم، از طراحی تا اجرای پروژه همراه شما می باشد تا بتوانید بهترین تصمیم جهت تغییر دکوراسیون و انتخاب مبلمان ، متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

جهت مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
[wpforms id="7"]
Scroll to Top
Scroll to Top