طراحی داخلی بوتیک زنانه

طراحی داخلی بوتیک زنانه

بوتیک زنانه همه تلاش افراد در هر حیطه‌ای از کسب و کار علاوه بر کسب رضایت قلبی مشتری؛ به سبب رسیدن به سوددهی هرچه بیشتر صورت می‌پذیرد. پس پیش از هر گام دیگری باید خصوصیات مشتریان و انتظاراتی که از ما به عنوان یک فروشنده از لحاظ نوع رفتاری و اجناس  قابل فروش دارند را مورد بررسی کامل قرار بدهیم‌. شما زمانی می‌توانید در کسب‌و کاری که مرتبط به بانوانان است؛ موفقیت کسب نمایید

همه تلاش افراد در هر حیطه‌ای از کسب و کار علاوه بر کسب رضایت قلبی مشتری؛ به سبب رسیدن به سوددهی هرچه بیشتر صورت می‌پذیرد. پس پیش از هر گام دیگری باید خصوصیات مشتریان و انتظاراتی که از ما به عنوان یک فروشنده از لحاظ نوع رفتاری و اجناس قابل فروش دارند را مورد بررسی کامل قرار بدهیم‌. شما زمانی می‌توانید در کسب‌و کاری که مرتبط به بانوانان است؛ موفقیت کسب نمایید و به اهداف مدنظرتان دست یابید که به فاکتورهای انتخابی آن‌ها برای انتخاب یک فروشگاه احترام بگذارید. همانطور که می‌دانید خانم‌ها بیش از آقایان به نظم و تجملات حاکم در هر فضا بها می‌دهند. پس در طراحی داخلی بوتیک زنانه پروسه دشوارتری را نسبت به اعمال طراحی در بوتیک مردانه در پیش دارید.

در این روند بهتر است با تکیه بر اهداف خود و انتظاراتی که مشتریانتان بنا بر شناختی که وابسته به حیطه کاریتان نسبت به آن‌ها بدست آوردید، به شما دارند؛ لیستی از اقداماتی که قرار است انجام دهید یا اقلامی که قرار است تهیه کنید را، تنظیم نمایید. با پیشروی در هر مرحله یک مورد را تیک بزنید، توجه داشته باشید هر چه موارد ثبت شده در لیست بیشتر باشند در حال تلاش برای دستیابی به اهدافی بیشتر و در نتیجه طی کردن نموداری صعودی‌‌تر برای سوددهی خواهید بود. اجازه بدهید تا در ادامه به شکل جامع‌تری هر یک از فاکتورهای مهم در طراحی داخلی بوتیک زنانه را بررسی نماییم.

نورپردازی در طراحی داخلی بوتیک زنانه

در طراحی داخلی بوتیک زنانه، نورپردازی یکی از عوامل مهم در جذب مشتریان و ایجاد فضایی شیک و جذاب است. با استفاده از نورپردازی مناسب، می‌توان به فضای بوتیک حس پویایی و جلوه خاصی بخشید.

برای طراحی نورپردازی در بوتیک زنانه، ابتدا باید منظره کلی فضا را در نظر گرفت. به عنوان مثال، اگر فضای بوتیک شما کوچک است، باید از نورپردازی با قدرت بالا و نور سفید استفاده کنید تا فضای بوتیک بهترین حالت را به خود بگیرد. علاوه بر این، می‌توانید از لوسترهای خاص استفاده کنید تا به فضای بوتیک جلوه‌ای شیک و ارگانیک بدهید. همچنین می‌توانید از روشنایی‌های خفیف و طراحی‌های چشم‌گیر در نورپردازی استفاده کنید تا فضای بوتیک را جذاب و دلنشین کنید.

در طرح نورپردازی بوتیک زنانه، می‌توانید از رنگ‌های گرم و پرشور استفاده کنید تا حس صمیمیت و دوست داشتنی را بخشید. همچنین با استفاده از نورپردازی مناسب برای سطوح استفاده شده در دکوراسیون داخلی بوتیک، می‌توان به فضای بوتیک حس عمق و مرموزی بخشید.

در نهایت، نورپردازی باید با سایر عناصر دکوراسیون داخلی بوتیک هماهنگ باشد. برای این منظور، شما می‌توانید با مشاوره کارشناسان و طراحان مجرب، طرحی مناسب برای نورپردازی بوتیک خود انتخاب کنید. در کل، نورپردازی در طراحی داخلی بوتیک زنانه می‌تواند به فضای بوتیک جلوه‌ای شیک و خاص بدهد و باعث شود که مشتریان بیشتری را جذب کنید.

نورپردازی در طراحی داخلی هر فضایی جزء فاکتورهای حائز اهمیت محسوب می‌گردد. چرا که علاه بر روشن ساختن محیط تاثیر بسزایی در زیبایی و کوچک و بزرگ نشان دادن فضا دارد. اما زمانی که بحث کسب و کار به میان می‌آید این مبحث شکل جدی‌تری را به خود می‌گیرد. توجه داشته باشید از طیف رنگی نامناسب در پروسه نورپردازی بوتیک زنانه، جلوه اصلی یا به زبان دیگر طرح و رنگ لباس‌ها آنگونه که شاید و باید نمی‌تواند جلوه‌نمایی کند برای مثال انتخاب رنگ زرد می‌تواند اشتباه‌ترین حالت ممکن برای نورپردازی در حیطه فروش لباس باشد‌.

بیشتر بخوانید : کمد دیواری جدید اتاق خواب 

تخمین ابعاد و فضای داخلی بوتیک

ما در هر اقدامی از کل به جزء خواهیم آمد. در روند طراحی بوتیک زنانه نیز بهتر است که در همین ابتدای راه ابعاد فضا را اندازه‌گیری و نیز همراه با سایر جزئیات چون وجود پنجره‌ها، نورگیر، شکل ورودی، نوع کفپوش در یک برگه ثبت نماییم. البته در این روند می‌توانیم دقیق و مهندسی طور پیش برویم و از نرم افزارهای ۳ بعدی چون 3DMAX بهره ببریم. چرا که طراحی در فضاهای بزرگتر نسبت فضاهای محدود تر دارای تفاوت‌های برجسته‌ای هستند.

انتخاب سبک دیزاین بوتیک زنانه

بوتیک های زنانه امروزه با شیوه های جدیدی در دنیای مد و فشن ظاهر شده اند. طراحان دیزاین بوتیک زنانه با استفاده از ایده های خلاقانه و نوآورانه خود، توانسته اند رضایت مشتریان خود را جلب کنند. در دنیای امروز، زنان دنبال ظاهری جذاب و شیک هستند و مراکز خرید و بوتیک های زنانه در این جهت تلاش می کنند تا محصولاتی را با انواع سبک های مختلف دیزاین کنند تا نیازهای آن ها را برطرف کنند.

در این بوتیک ها، محصولاتی از قبیل لباس، کفش، کیف و کمربند در سبک های مختلفی از جمله کلاسیک، مدرن، رومانتیک، وینتاژ و … عرضه می شود. به علاوه، متداول است که بوتیک های زنانه به دنبال خلاقیت در طراحی محصولات خود باشند و از رنگ ها، الگوها و جزئیات کوچک استفاده کنند تا بتوانند محصولاتی منحصر به فرد و شیک به بازار عرضه کنند.

اگر به دنبال انتخاب سبک دیزاین بوتیک زنانه هستید، باید به این نکته توجه کنید که باید سبکی انتخاب کنید که با مشتریان شما سازگاری داشته باشد. به علاوه، باید به مدل ها، الگوها و رنگ هایی که در بازار پر طرفدار هستند توجه کنید تا بتوانید محصولاتی را با استقبال بیشتری ارائه دهید.

بوتیک های زنانه با ارائه محصولاتی با دیزاین های جذاب و شیک، توانسته اند جای خود را در بازار فشن پیدا کنند. با انتخاب سبک دیزاین مناسب، می‌توانید شروع به کسب درآمد کنید و مشتریان را از خود رضایت بخشید.

هر سبک برای هر فضا وابسته به چند فاکتور معین می‌گردد‌. یعنی هر سبکی را که شما در بوتیک‌های زنانه شاهد آن هستید نتیجه میزان بودجه، علایق و سلایق صاحب بوتیک و متراژ فضا می‌باشد. البته که نمی‌توانیم به قطع یقین تنها یک مورد را به عنوان بهترین سبک معرفی نماییم چرا که؛ هر کدام از سبک‌‌های مینیمال، مدرن یا سایر سبک‌ها ویژگی‌های مخصوص به خود را دارا هستند و هر کدام به نوبه خود و به تناسب ویژگی‌هایشان خاص تلقی می‌گردند. در حال حاضر سبک مدرن یا مینیمال از پرطرفدارترین سبک‌ها به حساب می‌آیند.

طراحی داخلی بوتیک زنانه به سبک مینیمال
طراحی داخلی بوتیک زنانه به سبک مینیمال

قفسه بندی و چیدمان لباس

لازم بذکر است که همیشه خانم‌ها در فروشگاه‌هایی خرید بیشتری را انجام می دهند که دسترسی بیشتر و بهتری به لباس‌ها داشته باشند زیرا برای آن‌ها کمی دشوار است که مدام از فروشنده درخواست کنند تا مدل‌های متعدد لباس‌ها را به آن‌ها نشان دهند علاوه بر این با در دسترس بودن لباس‌ها به واسطه رگال‌های چرخشی یا ثابت که در کنار یا مرکز بوتیک قرار می‌گیرند مشتریان به راحتی و از فاصله نزدیک قادر خواهند بود جنسیت لباس‌ها را لمس و مشاهده نمایند. از طرف دیگر اگر بوتیک به فروش لباس‌های برند و دارای ارزش و قیمت بالا وابسته است بهتر است که از رگال و کمدهایی درخور و شایسته این لباس‌ها استفاده شود. عموما این رگال و یا کمدها با شکل، طرح و ابعاد معین به صورت اختصاصی سفارش داده می‌شوند. البته بهتر است در روند چیدمان چند نوع مختلف اما کابردی رگال‌ها استفاده شوند؛ زیرا علاوه بر سهولت چیدمان لباس‌ها موجب فاخرتر به نظر رسیدن بوتیک می‌گردد.

بیشتر بخوانید : دکور و چیدمان منزل

طراحی اتاق پرو یک لازمه اساسی

البته که هر فروشگاه لباسی با دارا بودن هر نوع روندی در فروش؛ در صورت عدم تعبیه اتاق پرو تا میزان عمده شانس فروش بالا را با کاهش روبرو می‌سازد. چرا که لباس با پوشیده شدن یا بر تن نشستن زیبایی بیشتری را به رخ می‌کشد به ویژه برای خانم‌ها که در پروسه خرید حساس و جزئی بینانه‌تر پیش می‌روند. فراموش نکنید که اتاق پرو حتما باید ۳ ویژگی را دارا باشد:

  • نور مناسب
  • آینه ۳ طرفه
  • فضای باز کافی جهت مشاهده کامل لباس در آینه‌ها
طراحی اتاق پرو در بوتیک زنانه
طراحی اتاق پرو در بوتیک زنانه

تعبیه جایگاه استراحت کوتاه مدت مشتری

همه ما گذشت و گذار طولانی مدت در مراکز خرید احساس خستگی خواهیم کرد. به همین سبب شرایط مطلوبی را برای ادامه پروسه خرید و انتخاب لباس مورد رضایت نخواهند داشت. مطمئنا با تعبیه جایگاهی برای استراحت کوتاه مدت به مشتری خود فرصت خواهید داد که با شرایط بهتری در بوتیک شما به ادامه خرید بپردازد.

بیشتر بخوانید : طراحی داخلی بوتیک مردانه 

تاثیر نوع طراحی‌ ویترین در میزان فروش بوتیک زنانه

به جرات بگوئیم که یک ویترین کامل و البته جذاب می‌تواند در تصمیم به‌خرید افرادی؛ که هیچ تصمیمی برای خرید نداشتند بسیار موثر عمل کند. فراموش نکنید که ویترین اولین تصویر و معرفی است که شما از فروشگاه یا بوتیک خود به مشتری ارائه می‌دارید. پس نهایت تلاش خود را در چیدمان اصولی، جذاب و زیبا آن بکار بگیرد.

مطمئنا اگر در طراحی داخلی بوتیک زنانه با توجه به فاکتورهای ارائه شده پیش بروید ظرف مدت کوتاهی با مورد قیاس قرار دادن میزان سوددهی گذشته نسبت به حال‌حاضرتان شگفت زده خواهید شد.

 

شرکت خانه معماری عرشا با برند اختصاصی عرشا هوم، برگرفته از مهندسین مجرب عمران و معماری آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی داخلی و خارجی ساختمان و کلیه امور مربوط به ساخت و ساز آپارتمان و ویلا، بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. برای انجام این کار،کسانی را انتخاب کنید که تجربه عالی در این زمینه دارند و می‌دانند با توجه به خواسته‌های شما چگونه خانه‌تان را به جایی تبدیل کنند که همواره آرزویش را دارید.

تیم طراحی شرکت عرشا هوم، از طراحی تا اجرای پروژه همراه شما می باشد تا بتوانید بهترین تصمیم جهت تغییر دکوراسیون و انتخاب مبلمان ، متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

 

جهت مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
پیمایش به بالا
Scroll to Top
Call Now Button