طراحی داخلی هال

طراحی داخلی هال نیکفرد

طراحی داخلی هال، پذیرایی، اتاق نشیمن همگی بعد معنایی یک واژه را به دوش می‌کشند. به عبارت کلی به فضایی معنا می‌شود که برای برگزاری میهمانی‌ها، دورهمی‌های خانوادگی و حضور افراد خانواده در بیشتر تایم روز این عنوان را به خود گرفته است. هال مرکزیت یک منزل مسکونی را به خود اختصاص می‌دهد و طراحی داخلی حاکم در آن تا میزان عمده‌ای نوع سبک حاکم در خانه را آشکار می‌سازد.

هال، پذیرایی، اتاق نشیمن همگی بعد معنایی یک واژه را به دوش می‌کشند. به عبارت کلی به فضایی معنا می‌شود که برای برگزاری میهمانی‌ها، دورهمی‌های خانوادگی و حضور افراد خانواده در بیشتر تایم روز این عنوان را به خود گرفته است. هال مرکزیت یک منزل مسکونی را به خود اختصاص می‌دهد و طراحی داخلی حاکم در آن تا میزان عمده‌ای نوع سبک حاکم در خانه را آشکار می‌سازد. باور کنید اگر تمامی قسمت‌های خانه به بهترین نوع چیدمان تکمیل نمایید و بیارایید و خبری از شرایط مطلوبی در هال نباشد؛ ذهنیت بیننده را در باب کلیت خانه با بار منفی مواجه ساخته‌اید‌. چرا که هال یا اتاق نشیمن اولین و گاهی تنها فضایی است میهمان‌ها ساعت بسیاری را در آنجا سپری می‌کنند‌. پس اگر وابسته به همین قسمت نسبت به فضای جامع یا منزل نظریه‌ای ارائه شود؛ جای تعجبی باقی نخواهد ماند. البته هر فردی وابسته به سلایق خود خواستار سبکی متفاوت از فضا می‌گردد. به همین سبب نمیتوان با اطمینان کامل از یک نوع سبک با دارا بودن تمامی ویژگی‌های مطلوب سخن گفت چراکه؛ هر کدام ویژگی‌های اختصاصی خود را دارا هستند. اما باید بگوییم زمانی موفق خواهید شد به نتیجه‌ای که در ذهن دارید دست یابید که در هر نوع از طراحی داخلی هال و اجرای هر سبکی اصول مربوطه را لحاظ نمایید و جزئیات را به دست فراموشی نسپارید.

دکوراسیون پذیرایی مدرن

دکوراسیون پذیرایی مدرن یکی از پرطرفدارترین سبک‌های دکوراسیون داخلی است که در حال حاضر بسیار محبوب است. این سبک شامل طراحی های نوین، ساده و با کیفیت بالا است که برای صاحبان خانه هایی که به دنبال چیزی شیک و شگفت انگیز هستند، بسیار جذاب است.

یک پذیرایی مدرن با استفاده از رنگ‌های با نظم و هماهنگ، طراحی های ساده و منحصر به فرد، انتخاب مبلمان بیشتر تمرکز بر راحتی و سبک وزن دارد. برای ایجاد یک پذیرایی مدرن، می‌توانید از موادی مانند چوب، شیشه و فلزات تمیز و خطوط مستقیم استفاده کنید.

برای روشنایی اتاق، می‌توانید از رنگ‌های سفید، خاکستری و مشکی استفاده کنید. همچنین، استفاده از نورپردازی مناسب می‌تواند به طرح کمک کند و فضای پذیرایی را بازتر و بزرگتر به نظر برساند.

استفاده از تابلو های دیواری و آثار هنری نیز به شما اجازه می‌دهد تا پذیرایی خود را به صورت شخصی سازی کنید. همچنین، می‌توانید با استفاده از سبک ها و الگوهای گوناگون، جلوه دیگری به پذیرایی خود بدهید. در نهایت، ایجاد یک پذیرایی مدرن نیازمند تمرکز بر جزئیات است. در نظر داشته باشید که کیفیت بالا و هماهنگی در زمینه طراحی، رنگ و مبلمان، می‌تواند به شما کمک کند تا یک پذیرایی مدرن و متفاوت را با هزینه کمتری ایجاد کنید.

نکات حائز اهمیت در طراحی داخلی هال

زمانی که در باب طراحی داخلی یک فضا صحبت می‌کنیم یعنی سعی داریم که نوع چیدمان را از کالاهای بزرگ گرفته تا المان های کوچکتر و اکسسوری‌ها را به گونه‌ای قرار بدهیم که خبری از بی نظمی ظاهری و نیز تناقض یا عدم تناسب میان آن‌ها موج نخورد. هماهنگی یا تناسب را مهمترین اساس در ایجاد یک تصویر زیبا قرار خواهیم داد و با تکیه بر آن چیدمان را با تعیین جایگاه نقطه کانونی در هال، آغاز خواهیم ساخت‌‌. البته که عناصر بسیار مهمی وجود خواهد شد که وابسته به آن چه به عنوان شخصی که کمترین تجربه و دانشی را در این حیطه دارا هستند و چه در جایگاه یک طراح داخلی قرار دارند باید با تکیه بر تک‌تک آن‌ها پروژه طراحی داخلی را پیش ببرند؛ اما در این مبحث در باب طراحی داخلی هال تنها چند نکته اساسی را مورد اشاره و توضیح قرار خواهیم داد که هرگونه نقص و تخطی در هر کدام از آن‌ها می‌تواند آثار ناخوشایندی را بدنبال داشته باشد‌. به همین سبب توصیه می‌کنیم که این موارد را بیش از سایرین با دقت مضاعف‌تری اجرا نمایید چرا که بسیار موثر واقع می‌گردد.

بیشتر بخوانید: انواع کمد دیواری

عناصر تاثیرگذار در طراحی داخلی هال

نور

نو را می‌توانیم از مهمترین عناصر تلقی نماییم چرا که به واسطه نور مناسب و کافی است که نوع چیدمان فرصتی برای به نمایش گذاشته شدن خواهند یافت. البته شاید در طی روز میزان روشنایی هال به میزان استانداردی باشد اما موفق نشود شما را قانع کند. پس در زمان نورپردازی ابعاد متعددی مورد توجه قرار خواهند گرفت. البته که پروسه‌ای ساده بنظر می‌آید اما با پیچیدگی بسیاری همراه است.

توجه داشته باشید که دانش نورپردازی و تناسب آن با کاربری فضا یکی از الزامات مهم تیم طراحی محسوب می‌گردد.

سبک مینیمال در خانه کاشانی
نور در طراحی داخلی هال

رنگ

حتی اگر در علم روانشناسی سررشته‌ای نداشته باشید؛ مطمئنا بر تاثیرات متفاوت رنگ‌ها بر روان انسان واقف هستید. وابسته به همین مسئله علاوه بر ایجاد تناسبی خوشایند در طراحی داخلی هال شرایط روانی افراد نیز دخیل هستند.

رنگ‌های در جنسیت‌های متعدد آکرلیک و روغنی و پلی اورتان مورد استفاده قرار می‌گیرند اما انتخاب نوع رنگ به واسطه فرد دارای تخصص وابسته به کاربری فضا، میزان رطوبت موجود، تابش UV آفتاب و دوام و ماندگاری انجام خواهد پذیرفت. همانطور که بیان داشتیم در پروسه انتخاب طیف رنگی مدنظر علایق فرد و دارای بودن تناسب با فضا ۲ عامل مهم تلقی می‌گردند که باید به واسطه مهارت و دانش طراح به خوبی با یکدیگر تلفیق گردند. کافیست که طیف رنگ‌های تیره و روشن، سرد و گرم با تکیه بر اصول و دانش مرتبط ترکیب شوند تا شاهد ایجاد حس آرامش توام با انرژی مثبت و البته دلبازتر نشان داده شدن فضای هال باشید.

مبلمان

انتخاب مبلمان هال هر خانه‌ای بیشتر از سایر عوامل، وابسته به درجه سلیقه و علاقه افراد معین می‌گردد. مبلمان‌ها درسبک‌های راحتی، استیل، کلاسیک و مدرن طراحی و با زیرشاخه‌های متعدد در اختیار افراد به جهت انتخاب قرار می‌گیرند و به اصطلاح دست افراد را برای انتخاب باز می‌گذارند. درست است که طراح می‌تواند در تمام گام‌ها برای کسب یک انتخاب مطلوب کنارتان باشد اما تصمیم گیرنده نهایی شما هستید، پس به هیچ وجه کیفیت و نوع کاربرد را فدای زیبایی نکنید. به گونه‌ای که در کنار سبک، مدل و طیف رنگی متناسب با فضا و سلیقتان به نوع کاربرد آن از لحاظ میزان راحتی یا فاخر و سلطنتی بودن، میزان تحمل وزن و هماهنگ با ابعاد و متراژ هال را نیز باید مدنظر قرار بدهید.

تلویزیون‌در علم طراحی؛ در نشمین‌گاهی که دارای حالت رسمی‌تری برای پذیرایی و یا گفتمان با میهمان است جایی ندارد و عموما قسمت دیگری از منزل به این کار اختصاص داده می‌شود. اما از زمانی که طراحی و دکوراسیون داخلی مدرن به شکل پر رنگ‌تری روی کار آمد ، تلویزیون جای خود را در هال باز کرد‌. البته در این میان محدودیت فضا و متراژ پایین خانه‌ها که موجب عدم مجزا نمودن قسمت‌ها از یکدیگر شده است را میتوان دلیل دیگری برای این امر شمرد. البته باید توجه داشت که تلویزیون و چیدمان اطراف آن، همچون میز و دکور، باید مطابق ابعاد تلویزیون، مدل آن و هماهنگ با ایده‌ی کلی طراحی صورت پذیرد. فراموش نکنید محل قرارگیری تلویزیون را به صورتی معین نمایید که از لحاظ نورپردازی، نزدیکی به تأسیسات الکتریکی و تناسب ابعاد تلویزیون دچار سردرگمی نگردید.

بیشتر بخوانید: طراحی داخلی هال

المان های دکوراتیو

همانطور که بیان داشتیم نشیمن یا هال مهم‌ترین بخش از یک خانه مسکونی محسوب می‌گردد. به همین سبب انتخاب و محل قرار گیری همه عناصر از کلی‌ترین‌ها گرفته تا جزئی‌ترین المان‌ها حائز اهمیت بشمار می‌آید. این المان‌ها شامل اشیاء هم کاربردی و هم دارای بعد زیبایی همانند ساعت، قاب عکس، مجسمه، تابلو نقاشی یا خطاطی و … می‌‌باشند که به فضا روح تازه‌ای خواهند بخشید. مدل و سبک المان های دکوراتیو، شخصیت مخصوص به خود را به نشیمن اضافه می‌کنند. در واقع میتوان گفت نوع انتخاب المان‌ها تا میزان قابل توجهی نسبت به سایر موارد، تعیین کننده نوع سلایق افراد می‌باشد.

طراحی داخلی هال، پذیرایی مصطفوی
المان های دکوراتیو در طراحی هال، پذیرایی

 

بیشتر بخوانبد: بهترین دکوراسیون داخلی

شرکت خانه معماری عرشا با برند اختصاصی عرشا هوم، برگرفته از مهندسین مجرب عمران و معماری آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی داخلی و خارجی ساختمان و کلیه امور مربوط به ساخت و ساز آپارتمان و ویلا، بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. برای انجام این کار،کسانی را انتخاب کنید که تجربه عالی در این زمینه دارند و می‌دانند با توجه به خواسته‌های شما چگونه خانه‌تان را به جایی تبدیل کنند که همواره آرزویش را دارید.

تیم طراحی شرکت عرشا هوم، از طراحی تا اجرای پروژه همراه شما می باشد تا بتوانید بهترین تصمیم جهت تغییر دکوراسیون و انتخاب مبلمان ، متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

جهت مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
پیمایش به بالا
Scroll to Top
Call Now Button