فرش های دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

فرش های دکوراسیون داخلی

فرش های دکوراسیون داخلی به سبک مدرن یک معما در مقابل دیدگان شما قرار می دهد. آن ها در سایر نقاط جهان از ارزش بسیاری بهره مند هستند و همیشه و در همه حال نزد دوستداران هنر به ویژه از گونه سنتی آن از محبوبیت به سزایی برخوردار است. به نظر شما آن چیست! بله فرش است. تمامی ما زمانی که به یاد و خاطره ی خانه مادربزرگ و پدربزرگ های خود میفتیم، اتاق هایی با فرش های دستباف عظیم و گسترده را به خاطر خود می آوریم. این در حالی می باشد که این روزها به صورت پی در پی می شنویم، فرش ها اندک اندک جایگاه خود را در میان دکوراسیون مدرن از دست داده اند. شاید که به همین دلیل بسیاری از ما زمانی که به فکر دکور نمودن خانه های خود هستیم جهت استفاده از فرش و گلیم دچار برخی از شک ها و شبهه ها می شویم. از خود چنین سؤال می پرسیم که چگونه ممکن است یک فرش سنتی با مبلمانی مدرن، آباژور های مدرن و امروزی و دکوراسیون مینیمال خانه ما هماهنگ باشد؟ ولی آیا واقعاً دوره فرش ها و گلیم های سنتی به اتمام رسیده است؟ بهتر است در امتداد متن با عنوان فرش های دکوراسیون داخلی به سبک مدرن با ما همراه شوید.

فرش به همراه گلیم می تواند مبنای دکوراسیون سالن شما باشد؛

هنگامی‌ که شما مایل هستید از یک فرش و گلیم سنتی بهره گیرید، بهتر است آن را تحت عنوان زمینه اصلی سالن و یا اتاق خود در نظر بی انگارید. به همان شکل که بیان نمودیم، آن ها پر از نقش و نگار و طرح می باشند. اگر که بخواهیم بعد از اتمام چیدمان فرشی را با دکوراسیون سالن هماهنگ و یکپارچه کنیم امکان دارد دچار مشکل گردیم و در پایان نتیجه کار اندکی شلوغ گردد. آیا می دانید راه حل ماجرا چیست؟ قبل از هرچیزی فرش مورد علاقه خود را اتخاذ بنمایید. پس از آن سایر ارکان خانه را با استناد به شکل ظاهری آن بچینید.

به هر میزان که طرح فرش و یا گلیم شما شلوغ تر باشد مبلمان خانه باید ساده تر اتخاذ گردد. می توانید از نقش و نگار فرش مدّنظر خود ایده بگیرید و از آن ها در برخی از بخش های دکوراسیون بهره گیرید. به عنوان نمونه کوسن ها می توانند گزینه های بسیار خوبی برای تقلید طرح و نقش فرش شما در محیط باشند. بدین ترتیب شما نیز میان تمامی اشیاء موجود در اتاق هماهنگی ایجاد نموده و به دنباله ی آن هارمونی مطبوعی را وارد فضای منزل خود می نمایید‌.

رنگ فرش راهنمای شما خواهد بود؛

طرح و نقش و نگار فرش نیز گلیم ها بدان قدر چَشم نواز می باشند که غالباً با نگاه نمودن بدان ها از توجه به رنگ فرش غافل می گردیم. حال از سویی هم توجه به رنگ زمینه فرش به ما کمک می نماید که آن را بهتر و راحت تر با دکوراسیون مدرن خانه خود هماهنگ نماییم. به عنوان نمونه؛ چنانچه که زمینه فرش شما آبی است حتی چنانچه که نقش و نگار آن با رنگ های طلایی و زرد و نارنجی ترکیب گردیده است. بهتر است در دکوراسیون اتاق از عناصر آبی رنگ بهره گیرید. اگر که شما طیف گوناگون رنگ آبی را برای این موضوع در نظر بی انگارید دکوراسیون شما از یکپارچگی بیرون خواهد آمد و هارمونی بسیار خوبی را رقم خواهد زد و چنانچه که زمینه فرش شما رنگی شفاف و روشن دارد می توانید آن را برای رنگ دیوارها یا کاغذ دیواری و یا آن که پرده ها نیز بهره گیرید. به گونه ای کامل و جامع بهره گیری از رنگ زمینه فرش و گلیم در سایر ارکان منزل منجر می گردد که جلوه آن بیش از پیش شود.

برقراری کنتراست؛

بحث و موضوع رنگ ها در همین جا جای نمی گیرد. در دکوراسیون مدرن و کنونی وجود کنتراست میان رنگ های یک محوطه بسیار و بسیار محبوب و دوست داشتنی است. حتی چنانچه که سلیقه و سبک شما منجر می گردد که رنگ های متضاد را ترجیح دهید فرش ها و گلیم ها همچنان موقعیت خود را در دکوراسیون منزل شما محفوظ می دارد. به طور قطع به یقین در زمان طراحی یک سالن به همراه فرشی پر از رنگ و نگار بهره گیری از رنگ های خنثی همانند سفید و بژ سهل تر است.

محوطه های خالی خانه را پر نمایید!

بارها از نقش و نگار فرش ها و گلیم ها با شما سخن گفته ایم. همین مسئله در فضا های خالی به کمک ما می شتابد. بسیاری از اوقات به ویژه در سالن های عظیم به فضای گسترده ای برخورد می کنیم که مبلمان لازم برای کامل نمودن آن را نداریم و یا شاید از شلوغی بیش از حد سالن فراری باشیم ولی حتی در این هنگام نیز خلوتی بیش از حد امکان دارد بعد از گذر مدّت زمانی ما را آزار بدهد. در این زمان ما می توانیم از فرش یا گلیم برای کامل نمودن این ناحیه بهره گیریم امیدواریم که ما توانسته باشیم شما را با فرش های دکوراسیون داخلی به سبک مدرن به خوبی آشنا سازیم. البته که شما می توانید در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه با ما تماس حاصل فرمایید.

شرکت خانه معماری عرشا با برند اختصاصی عرشا هوم، برگرفته از مهندسین مجرب عمران و معماری آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی داخلی و خارجی ساختمان و کلیه امور مربوط به ساخت و ساز آپارتمان و ویلا، بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. برای انجام این کار،کسانی را انتخاب کنید که تجربه عالی در این زمینه دارند و می‌دانند با توجه به خواسته‌های شما چگونه خانه‌تان را به جایی تبدیل کنند که همواره آرزویش را دارید.

تیم طراحی شرکت عرشا هوم، از طراحی تا اجرای پروژه همراه شما می باشد تا بتوانید بهترین تصمیم جهت تغییر دکوراسیون و انتخاب مبلمان ، متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
Scroll to Top