اصول طراحی ویلا

طراحی ویلا و استخر و تخت آفتاب رامسر به سبک مدرن

طراحی ویلا

طراحی دکوراسیون پایبند به اصول و قواعد خاصی می باشد. به همین دلیل شما هر چقدر هم که خوش سلیقه باشید، نمی توانید مانند یک دیزاینر به طراحی محیط داخلی یا خارجی ویلای تان بپردازید.

برای طراحی هر ساختمان، قواعد خاصی وجود دارد؛ اگر تمایل دارید، شخصا به طراحی تخصصی دکوراسیون ویلای تان مشغول شوید، بایستی حتما این اصول را بلد باشید.

در این مقاله به صورت مفصل در رابطه با قواعد طراحی دکوراسیون توضیح داده شده است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

اصول طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ها بدون در نظر داشتن، اصول و قواعد دکوراسیون مسلما راحت است و کار هر کسی می باشد؛ اما به نظر تان این گونه از طراحی ها زیبا و خاص هستند؟

به طور قطع نه. به همین دلیل امروزه، طراحی دکوراسیون تنها توسط مجموعه های برتر انجام می گیرد. طراحی دکوراسیون داخلی حساس و سخت است، چرا که بر خلق و خوی ساکنین اثر می گذارد. اگر، طراحی دکوراسیون داخلی به شیوه ی درستی انجام نشود؛ اثرات سوء بر فرد می گذارد.

برای طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ها، قواعد بسیاری موجود است، که حتی رعایت نکردن یکی از آن ها تعادل بین محیط و تجهیزات را به هم می ریزد. به همین دلیل، دیزاینر ها به ترتیب و با رعایت کوچک ترین جزئیات، طراحی دلخواه مشتری را بر ویلا اجرا می سازند.

اولین و مهم ترین اصل در حرفه طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ها، استفاده از سبک های ساده و شکیل می باشد. سبک های ساده با آرامش و نظم عجین شده اند، به همین سبب محیطی آرام در ویلا به وجود می آورند. این گونه از ویلا ها، برای رفع خستگی، جذب آرامش و انرژی های مثبت بسیار مفید می باشد.

طراحی داخلی مدرن تی وی روم طبقه دوم ویلا فشم

انواع سبک طراحی داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی از شلوغ کردن فضا جلوگیری کنید. شلوغی، مخالف اصول طراحی دکوراسیون داخلی ویلا می باشد. در ویلا های مدرن و امروزی این اصل به خوبی رعایت شده است. به همین سبب از این لحاظ برتر و خاص هستند.

اصل دیگری که از قدیم ایام همیشه در این حرفه پا برجا بوده است. تزئین دیوار ها به وسیله گچ کاری، آیینه کاری، رنگ و کاغذ دیواری می باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید، برای پوشش دیوار های داخلی ویلا، بایستی از رنگ های شاد و ملیح استفاده کنید؛ که سبب آشفتگی ذهن و روح نشود.

قواعد طراحی دکوراسیون بیرونی ویلا

در ساخت ویلا ها تنها طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار نیست، بلکه طراحی باغ و نمای بیرونی ویلا نیز بسیار مهم و ضروری است؛ چرا که افراد بخشی از زندگی شان را در طبیعت زیبای ویلا می گذرانند.

اهمیت طراحی داخلی

برای این که زیبایی و جلوه باغ نیز همانند دکوراسیون داخلی جذاب باشد؛ بایستی از نظر دکوراسیون و فنگ شویی مورد طراحی قرار گیرد، تا تجهیزاتی هم چون لامپ ها، میز و صندلی باغی، استخر، تاب و… با نظمی خارق العاده چیده شوند.

برای طراحی باغ و نمای بیرونی ویلا نیز قاعده ای وجود دارد. قواعد، طراحی دکوراسیون ویلا را راحت و آسان می کند. قواعد طراحی دکوراسیون، همانند آرایش عناصر است. اگر شما از قواعد و اصول پیروی کنید؛ هارمونی جالب بین تجهیزات و محیط به وجود می آید؛ که شما تنها با تصورش به وجد می آیید.

در طراحی فضای بیرونی، زیاد ابزار آلات زینتی وجود ندارد؛ که کار را برای شما سخت و زمان بر کند. اولین اصل، در طراحی دکوراسیون بیرونی اهمیت دارد، انتخاب رنگ برای سنگ یا سرامیک نما می باشد. رنگ موادی که در نمای ساختمان استفاده می کنید، بهتر است؛ با هم دیگر در تضاد باشند. رنگ قهوه ای سوخته و کرم برای طراحی نمای ساختمان بسیار مناسب است؛ زیرا جلوه ای زیبا به نمای بیرونی ساختمان ویلا اعطا می کند.

اصل دیگری که در طراحی دکوراسیون بیرونی رعایت آن الزامی است؛ استفاده از تجهیزات نوری مناسب می باشد. از آن جایی که باغ های ویلا ها بزرگ است؛ حتما داشتن چندین لامپ در طول شب به زیبایی آن می افزاید؛ زیرا باعث شده ویو باغ حتی در طول شب نیز جذاب و شگفت انگیز باشد.

اصل دیگری که به رعایت آن، تاکید بسیاری شده است؛ نوع و جنس مواد به کار رفته در طراحی دیزاین باغ ویلا می باشد. به دلیل این که، در باغ ها میزان رطوبت و آب بسیار زیاد است؛ حتما بایستی تجهیزات در برابر رطوبت و آب مقاوم باشند.

مقاومت تجهیزات و موادی هم چون میز و صندلی، سنگ نما، تاب و… میزان طول عمر طراحی ها را تعیین می کند؛ به همین دلیل، در مجموعه های برتر طراحی دکوراسیون با متریال مرغوب، طراحی صورت می گیرد.

آیا رعایت اصول طراحی دکوراسیون ویلا اجباری است؟

همانطور که در قسمت های پیش نیز گفته شد، اصول به طراحی دکوراسیون ویلا برنامه می دهد. شما فرض کنید، در یک کارخانه، متریال بدون برنامه و اندازه گیری خلوص با همدیگر مخلوط شوند؛ مسلما بازدهی و راندمان مجموعه افت می کند، چرا که محصول نهایی از نظر شاخصه های کیفی در پایین ترین درجه قرار می گیرد.

اصول طراحی دکوراسیون نیز به همین صورت عمل می کند؛ به همین دلیل برای داشتن طراحی دکوراسیونی زیبا در ویلا ها بایستی حتما به اصول و قواعد پایبند و مسلط باشید.

اگر از قواعد و اصول طراحی دکوراسیون در چیدمان وسایل پیروی نکنید، به خودتان لطمه می زنید؛ چرا که اول از همه وقت و پول تان بیهوده تلف می شود و دوم این که آرامش و خونسردی تان را از دست می دهید.

پول همیشه هست؛ چرا که خداوند بندگانش را فراموش نمی کند؛ اما برای این که آرامش و خونسردی تان را حفظ کنید، حتما قواعد طراحی دکوراسیون را فرا بگیرید و سپس اقدام به تغییر دکوراسیون ویلای تان کنید.

چرا طراحی دکوراسیون ویلا را باید به متخصصان سپرد؟

ما هر چه قدر هم که درباره قواعد و اصول طراحی دکوراسیون ویلا مطالعه کنیم، باز هم نمی توانیم؛ به صورت تخصصی به طراحی ویلا بپردازیم، چرا که ما فقط دانش طراحی دکوراسیون را آموخته ایم.

برای طراحی ویلا بایستی علاوه بر دانش، تجربه کافی نیز داشته باشید. تجربه در این زمینه باعث شده شما در رابطه با تمام سبک های طراحی دکوراسیون اطلاعات داشته باشید و در نتیجه بتوانید تنها با در نظر داشتن سلیقه مشتری بهترین دیزاین را برای ویلای او اجرا کنید.

دیزاینر ها، از همان بدو ورود به این حرفه شروع به طراحی و اجرای دکوراسیون کرده اند. به همین علت، تمامی طراحی های آن ها اصولی و تخصصی می باشد. طراحی دیزاینر ها، حتی یک خطا ندارد. نوع آرایش تجهیزات ساختمانی در طراحی های تخصصی، کاملا حرفه ای می باشد.

شما در طراحی های تخصصی، هیچ گونه تناسخی نمی بینید؛ سراسر هماهنگی و زیبایی در طراحی آن ها وجود دارد. در دنیای امروز تنها دیزاینر ها، به انجام این امور می پردازند.

شرکت خانه معماری عرشا با برند اختصاصی عرشا هوم، برگرفته از مهندسین مجرب عمران و معماری آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی داخلی و خارجی ساختمان و کلیه امور مربوط به ساخت و ساز آپارتمان و ویلا، بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. برای انجام این کار،کسانی را انتخاب کنید که تجربه عالی در این زمینه دارند و می‌دانند با توجه به خواسته‌های شما چگونه خانه‌تان را به جایی تبدیل کنند که همواره آرزویش را دارید.

تیم طراحی شرکت عرشا هوم، از طراحی تا اجرای پروژه همراه شما می باشد تا بتوانید بهترین تصمیم جهت تغییر دکوراسیون و انتخاب مبلمان ، متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
[wpforms id="7"]
پیمایش به بالا
Scroll to Top