اهمیت اجرای تخصصی

انتخاب مجری مناسب برای کارفرما ممکن است در بیشتر موارد دلهره آور به نظر برسد، اما در واقع بسیار ساده است. نکات مهمی را به شما پیشنهاد می دهیم که می توان برای انتخاب مجری در موارد ساخت و ساز و بازسازی به شما کمک کند.

یکی از مشکلات فعلی در صنعت ساختمان این است که همه تصور می‌کنند می‌توانند ساختمان بسازند. لطفا موارد زیر را بیشتر دقت کنید:

1) از همین حالا به فکرش باشید. اگر تمایل به ساخت و ساز و یا بازسازی ملک خود در در روزه ها یا ماه های آینده را دارید، بعید است بتوانید تعداد زیادی گزینه را بررسی کرده و بهترین را برگزینید پس از همین حالا به دنبالش باشید.

2) وقتی تعدادی را شناسایی کردید، ایشان را ببینید. ارتباطی را برقرار کنید و حرفه‌ای بودنشان را ارزیابی کنید، وقت شناس بودن و توانایی انجام کار، و نمونه کار مرتبط با خواسته هایتان را از ایشان تقاضا کنید.

این موارد برخی از مهمترین خصایصی است که یک مجری یا پیمانکار ساختمان بایستی در کنار توانمندیهای حرفه‌ایش داشته باشد، اگر فاقد خصایص مزبور بود، انتخابش نکنید.

لازم است بدانید که چند سالی است که به جهت کوتاه کردن دست افراد غیرمتخصص (یا به قولی بساز و بفروش) از صنعت ساختمان، قانون جدیدی به نام مجریان ذیصلاح مورد اجرا قرار میگیرد. به موجب این قانون در تمامی شهرهای کشور، به طور مثال در شهر تهران ساختمانها تنها باید توسط مجری ذیصلاح که توسط سازمان نظام مهندسی استان صلاحیت آن تایید میشود که البته مجری خود، شخصی با تحصیلات کارشناسی و مدرک مهندسی عمران یا معماری و یا بالاتر میباشد، به طور کامل مورد اجرا قرار گیرند. به موجب این قانون و البته مفاد مبحث دوم مقررات ملی ساختمانی (نظامات اداری) مجری باید در تمامی مراحل کار ساخت و اجرا حضور کامل داشته باشد و کلیه مراحل اجرایی صرفآ باید توسط مجری مورد اجرا و مدیریت قرار بگیرد.

تنها هدف از این بحث تخصصی کردن بحث اجرا و کوتاه کردن دست افراد غیرمتخصص از امر ساختمان است. پس لازمه این موضوع دقیقآ حضور کامل و تمام وقت فرد مجری به عنوان مجری واقعی کار و نه حداکثر به عنوان یک ناظر دوم میباشد. و البته بدیهی است که حضور مجری وقتی معنی دارد که خود کاملآ مراحل اجرایی کار را در دست داشته باشد و مالک ساختمان بر حسب نوع قرارداد تنها وظیفه تامین مالی و مصالح و نیروی کاری را داشته باشد.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
Scroll to Top