طراحی داخلی باشگاه بدنسازی

طراحی داخلی باشگاه بدنسازی پونک

طراحی داخلی باشگاه؛ از جمله جنبه های بسیار مهم زندگی مدرن، ورزش در گونه برنامه ریزی شده و به حالت منظم خواهد بود. همین مسئله منجر خواهد شد که باشگاه‌های ورزشی به از جمله پرتردد ترین امکان عمومی مبدل گردد. بسیاری از افراد به چشم می‌خورند که ساعات طولانی را به انجام ورزش در این سالن‌ها اختصاص می‌دهند و به گونه‌ای منظم و دقیق در حال رفت و آمد بدین سالن‌ها می‌باشند. مسلماً کیفیت سالن‌های ورزشی در انتخاب از جانب افراد در راستای تجربه بهترین فضاها در راستای انجام تمرینات مداوم اثرات بسیاری را خواهد داشت.

طراحی داخلی باشگاه؛ از جمله جنبه های بسیار مهم زندگی مدرن، ورزش در گونه برنامه ریزی شده و به حالت منظم خواهد بود. همین مسئله منجر خواهد شد که باشگاه‌های ورزشی به از جمله پرتردد ترین امکان عمومی مبدل گردد. بسیاری از افراد به چشم می‌خورند که ساعات طولانی را به انجام ورزش در این سالن‌ها اختصاص می‌دهند و به گونه‌ای منظم و دقیق در حال رفت و آمد بدین سالن‌ها می‌باشند. مسلماً کیفیت سالن‌های ورزشی در انتخاب از جانب افراد در راستای تجربه بهترین فضاها در راستای انجام تمرینات مداوم اثرات بسیاری را خواهد داشت.

کیفیت این قبیل از مکان‌ها جدای از ارتباط تنگاتنگی که با سطح آموزش و امکانات هر سالن ورزشی ایفاء می‌کند، چنانچه که به گونه‌ای غیرمستقیم ولی تا حد به‌سزایی با طراحی فضا ارتباط دارد. یک باشگاه بدنسازی که براساس اصول و رعایت نکات حیاتی طراحی گردیده است و از زیبایی و چَشم نوازی برخوردار است، مسلماً محیط بهتری برای گذران اوقات فراغت منوط بر انجام تمرینات ورزشی است. این می‌باشد که افراد در زمان اولویت‌بندی نمودن گزینه‌های خویش، یک باشگاه از منظر نوع طراحی محیط را مورد وارسی قرار می‌دهند.

بهتر است با ما در عرشا هوم همراه باشید، چرا که ما در این مطلب از خود بر آن شده‌ایم شما را با طراحی داخلی باشگاه بدنسازی آشنا سازیم.

به نور پردازی اکتفاء کنید!

استفاده از نور طبیعی از جمله نقاط قوت طراحی فضاهای ورزش محسوب می‌شود که نمی‌توان اثرات آن را در ایجاد فضای ایده‌آل و منحصر به فرد نادیده انگاشت. نور طبیعی مازاد بر تأمین روشنایی درست و اصولی در فضا و برقراری و انتقال انرژی در محیط نیز تأثیر بسیاری دارد. وجود پنجره‌های عظیم‌الجثه‌ در دیوارهای یک باشگاه بدنسازی می‌تواند انرژی‌های حاکم را تا به چند برابر افزایش بدهد.

اجرای نورپردازی درست و اصولی!

در ارتباط با فضاهایی که از نور طبیعی بی‌بهره مانده‌اند و یا آن فضاها به هنگام عصر مورد استفاده قرار می‌گیرند، چون در طراحی داخلی باشگاه بدنسازی، اجرای درست و اصولی نورپردازی از جمله نکاتی می‌باشد که می‌باید مورد توجه از جانب شما واقع گردد. بنابراین وجود نور کافی در فضا و البته جای جای سالن لازم است که از جانب شما دوستان و کاربران عزیز مورد توجه واقع شود.

دستگاه‌ها را در جای مناسب خود قرار دهید؛

از جمله شروط ایجاد و برقراری یک سالن بدنسازی زیبا و چَشم نواز قرار دادن وسیله‌های ورزشی‌ در جای مختص به خود خواهد بود. به حالتی که بهره‌گیری از یک وسیله به واسطه‌ی یک و یا چند نفر، منجر به ایجاد مزاحمت برای دیگر اشخاص موجود در سالن نشود. پس حفظ فاصله‌ی موجود میان دستگاه‌های ورزشی و در نظر انگاشتن یک محل در راستای عبور و مرور به عرض لازم در تمامی بخش‌های فضا، از جمله نکاتی خواهد بود که لازم است در زمان جای‌گذاری وسیله‌ها بدان توجه داشت.

قرارگیری دستگاه‌ها را در جای مناسب مرزداران
قرارگیری دستگاه‌ها را در جای مناسب

وجود وسیله‌ها و دستگاه‌های پیشرفته؛

در زمان طراحی داخلی باشگاه بدنسازی بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که به کارگیری و استفاده از تجهیزات و لوازم پیشرفته در یک سالن ورزشی، از منظر اهمیت پس از کیفیت دستگاه‌های موجود در رتبه پس از آن واقع خواهد شد. یک سالن ورزشی به تجهیزات لازم و مرتبط با آموزش‌های موجود در سالن نیز بهره‌گیری در زمان تمرینات نیازمند خواهد بود که می‌باید به خوبی با کیفیت و در مکان مناسب آن نیز به کار گرفته شود.

در نظر انگاشتن مکان استراحت مراجعه کنندگان؛

از جمله بخش‌هایی که شاید کمتر در طراحی داخلی باشگاه بدنسازی بدان توجه گردد، در نظر انگاشتن محیط استراحت برای افراد مراجعه کننده باشد. مسلماً با ایجاد چنین فضایی، یک جایگاه معین برای اشخاصی که نیاز به استراحت در میان سکشن‌های تمرین خویش دارند معین می‌گردد که بسیار و بسیار مناسب خواهد بود. بهتر می‌باشد این قسمت به حالت مجزا در نزدیکی تمامی دستگاه‌ها واقع شود تا از عدم تمرکز اشخاص در این بخش خاص پیش‌گیری گردیده و نظم بیشتر و مطلوب‌تری برای فضا رقم خورد.

طراحی مکان استراحت مراجعه کنندگان پونک
طراحی مکان استراحت مراجعه کنندگان

ایجاد یک فضایی آرامش‌بخش؛

در طراحی داخلی باشگاه بدنسازی که آن نیز به موضوعاتی چون مدیتیشن و یوگا اختصاص می‌یابد، میبایست به این موضوع توجه داشته باشید. در واقع این قبیل از فضاها لازم است به حالتی طراحی گردد که اشخاص در طول انجام تمرینات خود نهایت لذّت و آرامش را بدست آورند. پس بهره‌گیری از رنگ‌ها و طرح‌ها و نور مناسب خواهد توانست جزئی از پایه‌ترین و اصلی‌ترین نکات به شمار رود.

موضوع جذابیت در دکوراسیون فضا!

و امّا پایانی‌ترین مورد در ارتباط با طراحی داخلی باشگاه بدنسازی توجه و دقّت عمل در ارتباط با جذابیت دکوراسیون فضا خواهد بود. این موضوع درست است که محیط یک باشگاه ورزشی در مرحله‌ی ابتدایی دارای جنبه و جهات کارکردی و عملکردی است. ولی با این وجود نمی‌توان این موضوع را انکار نمود که جذابیت و زیبایی محیط در برقراری یک فضای منحصر به فرد، هرچند که به صورت عملکردی است، اثرات شایانی برجای می‌گذارد. بهره‌گیری از طرح‌هایی ساده ولو جذاب در دیوارها، سقف باشگاه می‌تواند جهت طراحی یک باشگاه ورزشی بسیار و بسیار مناسب و جذاب باشد.

بنابراین بهتر است در ارتباط با طراحی داخلی باشگاه بدنسازی چنین بیان داریم که؛

به گونه‌ای جامع و کلّی طراحی داخلی باشگاه بدنسازی در راستای ارتقاء جنبه و جهات عملکردی آن صورت می‌گیرد و اصول و مبانی زیبایی شناسانه تنها به هنگامی از قابلیت اجراء برخوردار خواهند بود که لطمه و صدمه‌ای به کاربرد پایه و اصلی فضا وارد نیاورد. پس ما به شما توصیه می‌کنیم که فضای ورزشی مدّنظر شما با محفوظ داشتن سادگی و توجه به در نظر انگاشتن بیشترین محیط ممکن در راستای بهره‌گیری در راستای عملکردهای اصلی و پایه طراحی بشود.

و امّا شما دوستان عزیز در صورت وجود سؤالات بیشتر در این زمینه می‌توانید با ما در عرشا هوم تماس حاصل فرمایید.‌ قطعاً که ما سعی می‌کنیم بهترین پاسخ‌گو به تمامی پرسش‌های شما در این زمینه باشیم‌.

شرکت خانه معماری عرشا با برند اختصاصی عرشا هوم، برگرفته از مهندسین مجرب عمران و معماری آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی داخلی و خارجی ساختمان و کلیه امور مربوط به ساخت و ساز آپارتمان و ویلا، بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. برای انجام این کار،کسانی را انتخاب کنید که تجربه عالی در این زمینه دارند و می‌دانند با توجه به خواسته‌های شما چگونه خانه‌تان را به جایی تبدیل کنند که همواره آرزویش را دارید.

تیم طراحی شرکت عرشا هوم، از طراحی تا اجرای پروژه همراه شما می باشد تا بتوانید بهترین تصمیم جهت تغییر دکوراسیون و انتخاب مبلمان ، متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
Scroll to Top