طراحی داخلی بوتیک مردانه

طراحی داخلی بوتیک مردانه

بوتیک مردانه

زمانی که مبحث طراحی داخلی بوتیک مردانه را به کنکاش می‌کشیم؛ در نگاه ابتدایی فقط در حال تلاش به جهت زیبایی بخشیدن به فروشگاه هستیم؛ در صورتی که به شکل غیر‌مستقیم و با جدیت هر چه بیشتر برای شدت بر جذب مشتری و افزایش فروش در حال سرمایه گذاری می‌باشیم. البته ناگفته نماند که طراحی داخلی دکور بوتیک مردانه نه تنها شامل فضای داخلی مغازه نمی‌شود بلکه نوع طراحی و چیدمان ویترین را نیز به عنوان یک قسمت اصلی و تاثیر گذار در ترغیب مشتری برای خرید را هم شامل می‌گردد

زمانی که یک کسب‌وکار را انتخاب و برای پیشرفت در آن یعنی مطرح شدن در صنف مربوطه و در نتیجه کسب سود بیشتر تلاش می‌نمایید، نیاز است تا به سرمایه‌گذاری در ابعاد متعدد آن بیندیشید. البته که خرید کالا و یا اقلام مربوطه تنها یک سرمایه‌گذاری موثر برای رسیدن به سودآوری محسوب نمی‌شود؛ و این مورد اولین گام است ولی پیمودن تمام مسیر نیست.

در مواردی چون فروشگاه ظروف تزیینی، اسباب بازی فروشی‌ها، بوتیک‌های لباس و … علاوه بر این سرمایه گذاری ابتدایی نیازمند صرف هزینه‌هایی همچون تبلیغات، ویترین‌های خیره کننده، نورپردازی برای به نمایش گذاشتن اجناس و … برای طی کردن روند موفق‌تر فروش خواهند بود که از آن به عنوان طراحی داخلی سخن به میان می‌آید. شما اگر خود را جایگاه یک مشتری برای خرید اقلام متعدد قرار دهید حتما به این امر واقع خواهید شد که نوع چیدمان حاکم یا طراحی داخلی فروشگاه در تصمیم شما برای خرید تاثیرگذار است و گاهی شما را در همان مکان میخ‌کوب خواهد کرد. در این مقاله سعی داریم مبحث طراحی داخلی فروشگاه مردانه را مورد بحث قرار دهیم و تمام زوایای آن را برای کسب سود بالاتر و رسیدن به درآمدزایی بیشتر را بررسی نماییم.

طراحی داخلی بوتیک مردانه

زمانی که مبحث طراحی داخلی بوتیک مردانه را به کنکاش می‌کشیم؛ در نگاه ابتدایی فقط در حال تلاش به جهت زیبایی بخشیدن به فروشگاه هستیم؛ در صورتی که به شکل غیر‌مستقیم و با جدیت هر چه بیشتر برای شدت بر جذب مشتری و افزایش فروش در حال سرمایه گذاری می‌باشیم. البته ناگفته نماند که طراحی داخلی دکور بوتیک مردانه نه تنها شامل فضای داخلی مغازه نمی‌شود بلکه نوع طراحی و چیدمان ویترین را نیز به عنوان یک قسمت اصلی و تاثیر گذار در ترغیب مشتری برای خرید را هم شامل می‌گردد. در واقع اگر قصد داریم که طراحی داخلی بوتیک مردانه را حرفه‌ای و نیز اثر بخش در میزان فروش اجرایی نماییم، نیاز است که تمام قسمت‌ها و جوانب کار با دقت تمام مورد توجه قرار دهیم؛ به صورتی که هیچ یک از قسمت‌ها از ویترین گرفته تا اتاق پرو،کانتر، صندوق و حسابداری از چشم پنهان نماند و مطابق با قوانین و اصول استاندارد در طراحی دکوراسیون داخلی پشروی و چیدمان گردد. در ادامه اجرای فاکتورهای مهم در قسمت‌های مختلف را به صورت مجزا بررسی خواهیم کرد.

طراحی داخلی رگال و صندوق بوتیک مردانه
طراحی داخلی بوتیک مردانه

نوع طراحی قسمت ورودی بوتیک

لازم است بدانید فاصله درب ورودی تا بعد از ۱۰ متر ابتدایی را ورودی بوتیک تلقی می‌کنیم که به شدت بر دیدگاه مشتری و ترغیب آن‌ها برای بازدید از سایر قسمت‌ها و در نتیجه خرید تاثیرگذار است. به همین سبب از بکارگیری طیف‌های رنگی جذاب و نورپردازی در این قسمت غافل نشوید. البته سعی کنید با ورود مشتری به بوتیک همراهی کردن خود را آغاز نمایید زیرا همینکه مشتری احساس کند شما برای یاری نمودن او برای آنچه که نیازمند خرید آن است، مشتاق هستید؛ با اطمینان خاطر بیشتری برای خرید گام بر‌می‌دارد.

برندسازی در دکوارسیون داخلی بوتیک

به جرات میتوان برندسازی را نیز از عوامل کسب موفقیت در هر حیطه شغلی و ارتباط مستقیم آن در میزان فروش معرفی نمود. در پروسه اجرای طراحی داخلی بوتیک سعی خود را برآن دارید که ترکیب رنگی بکار گرفته شده به طور کامل دارای هماهنگی با رنگ‌های سازمانیتان باشد. در این روند و وابسته به پیاده‌سازی رنگ‌های سازمانی بوتیک را در به چند بخش هماهنگ اما مجزا تقسیم بندی نمایید. با اینکار علاوه بر زیبایی، دسترسی آسانتری را برای مشتری نسبت به همه اجناس بوتیک رقم خواهید زد البته ناگفته نماند که در برندینگ نیز به میزان قابل توجهی اثر گذار است.

نورپردازی در طراحی دکوراسیون بوتیک مردانه

جالب است بدانید زمانی نورپردازی موفقی را در بوتیک و یا فروشگاه لباس مردانه اجرایی نموده‌اید که مطابق با سبک طراحی داخلی و البته سبک فروش پیش رفته باشید. فراموش نکنید که نوع نورپردازی علاوه بر اینکه مشتری را برای خرید سر ذوق می‌آورد طرح و رنگ لباس‌ها را بهتر و بیشتر به رخ می‌کشد. برای مثال رنگ زرد به راحتی جذابیت طیف رنگی لباس را می رباید پس استفاده از آن با شدت تابش بالا ممنوع.

بیشتر بخوانید:

طراحی داخلی پارکینگ

طراحی داخلی هال، پذیرایی

بهتر است که در بوتیک‌های مردانه کلاسیک؛ نورپردازی روشن با شدت بیشتر و از طرف دیگر برای سبک‌های آنتیک و تجملاتی میزان روشنایی بسیار ملایم‌تری استفاده شود.

تاثیر نوع طراحی ویترین در جذابیت بوتیک مردانه

درست است که ویترین مغازه نمایی از بیرون را در اختیار شما قرار می‌دهد اما جزء طراحی داخلی به حساب می‌آید. فراموش نکنید که ویترین هر مغازه در قالب یک شناسنامه؛ هویت و خصوصیات حاکم در بوتیک را پیش از ورود در اختیار شما می‌گذارد و تا میزان عمده‌ای تصمیم شما را در باب ورود یا عدم ورود به بوتیک شکل می‌دهد.

در پروسه طراحی ویترین مغازه در گام ابتدایی بنا بر سبک حاکم و نیز رده سنی مشتریان باید عمل کنید. طبیعتا آقایان میانسال نسبت به گروه جوانتر به نظم و رسمیت گرایش بیشتری نشان می‌دهد تا مد روز. به همین سبب بهتر است چیدمان مانکن‌ها کاملا منظم و با فرم رسمی‌تر پوشانده شوند. و نورپردازی در روشن ترین حالت ممکن قرار گیرد تا به دکور چیده شده تجمل ببخشد. اما در گروه جوانتر گاهی با ترکیب نمودن همراه با تناقض بیشتر در فرم لباس‌ها و حتی استفاده ترکیبی از رنگ‌های تیره و روشن میتوان جذب مشتری بیشتری را پی داشته باشیم.

به عنوان نکته پایانی اما مهم در چیدمان ویترین بوتیک مردانه باید بگوییم که تنوع در اجناس چیده شده در ویترین می‌تواند در هر گروه سنی و در هر سبکی موثرتر از سایر فاکتورها عمل کند‌. کافیست که مشتری با مشاهده ویترین شما به وجد بیاید و به این باور برسد که هر نوع لباسی با هر مدلی و هر طیف رنگی که مدنظرش است را به سهولت می‌تواند در بوتیک شما پیدا کند. همین موضوع سبب می‌گردد تا با اطمینان قلبی بیشتری برای خرید پا پیش بگذارد اما اینکه شما بتوانید نظر او را برای خرید قطعی جلب کنید دیگر وابسته به مهارت بازاریابی و فروشندگی شما خواهد بود.

طراحی داخلی و خارجی فروشگاه مردانه
طراحی داخلی و چیدمان بوتیک مردانه

شرکت خانه معماری عرشا با برند اختصاصی عرشا هوم، برگرفته از مهندسین مجرب عمران و معماری آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی داخلی و خارجی ساختمان و کلیه امور مربوط به ساخت و ساز آپارتمان و ویلا، بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. یکی از اولین و مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای بازسازی خانه یا تعمیرات ساختمان خود انجام دهید، جمع کردن یک تیم حرفه ای است. برای انجام این کار،کسانی را انتخاب کنید که تجربه عالی در این زمینه دارند و می‌دانند با توجه به خواسته‌های شما چگونه خانه‌تان را به جایی تبدیل کنند که همواره آرزویش را دارید.

تیم طراحی شرکت عرشا هوم، از طراحی تا اجرای پروژه همراه شما می باشد تا بتوانید بهترین تصمیم جهت تغییر دکوراسیون و انتخاب مبلمان ، متناسب با سلیقه خودتان داشته باشید.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

شماره تماس: 09122935747 - 02122291560


جهت استفاده از مشاوره رایگان عرشا هوم می‌توانید فرم زیر را پر کنید.
کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.
Scroll to Top